Po 24-erių metų pertraukos į Europos čempionatą sugrįžusi Lietuvos rankinio rinktinė toliau lieka be pergalių.

Antrose F grupės rungtynėse Lietuva 26:31 (8:15, 18:16) nusileido vienai iš turnyro šeimininkių Slovakijai.

Pirmame susitikime Lietuva 28:29 nusileido Rusijai. Pirmadienį Lietuva susitiks su grupės favorite Norvegija.

Patekti į kitą etapą Lietuva praktiškai neturi šansų – reikės ne tik nugalėti norvegus bent 8 įvarčiais, bet ir sulaukti palankių rezultatų.

Lietuvai net 8 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas.

Savų sirgalių užkurta Slovakija pirmavo nuo pirmų mačo akimirkų, o Lietuva pirmąjį įvartį pelnė sužaidus tik penkias minutes.

Nesisekė abejose aikštės pusėse – nors lietuviai ir susikurdavo neblogas progas metimams, bet jų realizacija buvo itin prasta. Per pirmą kėlinį slovakai atrėmė net 10 lietuvių metimų iš 18. Mūsiškiai dukart nesugebėjo realizuoti ir 7 m baudinių.

Sunkiai sekėsi ir gynyboje – pavyko atremti tik 4 metimus iš 19.

Antrame kėlinyje lietuviai jau daug geriau puolė, bet dažniausiai slovakai rasdavo atsakymus į kiekvieną sėkmingą mūsiškių išpuolimą.

Likus žaisti 10 minučių Lietuva sumažino atsilikimą iki trijų įvarčių (22:25), tačiau tai buvo daugiausia, ką pavyko pasiekti. Kai jau atrodė, kad gali pavykti perlaužti rungtynes, lietuviai vėl užstrigo puolime – kiek daugiau nei penkias minutes nepelnė taškų ir vėl leido varžovams pabėgti 28:22.

15-asis Europos rankinio čempionatas vyksta Vengrijoje ir Slovakijoje. Lietuviai kovoja Košicės mieste, F grupėje, kurioje taip pat žaidžia Rusija, Slovakija ir Norvegija.

Slovakija: T. Urbanas ir P. Hruscakas po 6.

Lietuva: A. Malašinskas 8, G. Babarskas 5, M. Dumcius, B. Petreikis, K. Antanavičius ir M. Urbonas po 2, V. Drabavičius, L. Gurskis, G. Virbauskas ir S. Pleta po 1.