REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Kone pora valandų po vidurnakčio iš Berlyno parskridusi Lietuvos plaukimo rinktinė su lyderiais Rūta Meilutyte ir Giedriumi Titeniu priešakyje sujudino snaudžiantį Vilniaus oro uostą. Gausus žiniasklaidos atstovų ir dar gausesnis artimųjų būrys sutiko atvykėlius su gėlėmis ir sveikinimais.

50 m plaukimo krūtine Europos čempionę R. Meilutytę pasitiko jos tėvas su broliu, o dviem bronzos ir sidabro medaliu pasidabinusį G. Titenį – šeima. Tačiau pirmiausiai plaukikas puolė į mylimosios Armintos glėbį ir padovanojo ilgą bučinį. Kalbama, kad pora jau ruošiasi vestuvėms. „Mama kalba, kad nori vestuvių? Tegu nori. Ir aš noriu“, - juokėsi 25 metų G. Titenis.

Trumpoje vietoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmoji kalbinta R. Meilutytė per savaitę iškovojo tris aukso medalius – du jaunimo olimpinės žaidynėse Nandzinge ir vieną – Europos čempionate Berlyne. Septyniolikmetė trenerio Jono Ruddo auklėtinė tapo vienintele sportininke pasaulio plaukimo istorijoje, iškovojusia visus įmanomus svarbiausius nacionalinius ir tarptautinius titulus visose amžiaus grupėse.

REKLAMA
REKLAMA

– Kokios dabar svajonės?

– Kaip ir anksčiau, didžiausias tikslas – Rio de Žaneiro olimpiada 2016 metais ir kitų metų pasaulio čempionatas.

REKLAMA

– Nebuvote labai patenkinta savo pasiektu laiku Berlyne?

– Gal galėjau geriau nuplaukti. Geriausio laiko nebūčiau pasiekusi, bet jaučiau, kad galėjau geriau. Vis tiek esu patenkinta tokiu rezultatu.

– Jautėsi nuovargis dėl pervažiavimo iš Azijos į Europą?

– Nebuvo taip blogai, kaip tikėjausi, bet tai vistiek jautėsi tas nuovargis, ypač į vakarinę dienos pusę. Šiaip man atrodo susitvarkėme labai gerai.

– 100 m Nandzinge nuplaukėte daug greičiau nei Berlyne Europos čempionate varžovės tą patį atstumą. Nebuvo apmaudu „prarasti“ tą medalį?

REKLAMA
REKLAMA

– Nepasakyčiau. Svarbu buvo ir ten, ir ten nuplaukti. Būdama Nandzinge stengiausi koncentruotis į varžybas ten, o Berlyne – ties Berlynu. Aišku, smagu, kad nuplaukiau greičiau, nei varžovės Berlyne.

– Įtemptas sezonas, kokie artimiausi planai?

– Šiek tiek gal keletą dienų pailsėsiu, o kitą savaitę jau plauksiu naujose komercinėse varžybose Singapūre. Po jų kažkiek daugiau poilsio gausiu.

Kalbėdamas apie savo itin sėkmingą pasirodymą Berlyne G. Titenis pabrėžė, kad metai jam buvo puikūs: „Daug įdėta darbo, gerą komandą turiu, daug man padėjo. Net negaliu kažko išskirti. Gal labiausiai padėjo didesnis darbas salėje ir vandenyje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukščiausią vietą – antrąją – plaukikas iškovojo 50 metrų krūtine rungtyje. Finale jis distanciją įveikė per 27,34 sek. ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą. „Mažiausiai laukta? Galbūt. Nepasidaviau baimei prieš startą ir viskas pavyko“, - pasakojo dar 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse bronzos medalius laimėjęs G. Titenis.

Plaukiko treneris Žilvinas Ovsiukas tvirtino, kad tai dar vienas didelis žingsnis olimpiados link. „Liko tik du pasirengimo sezonai. Šiais metas dar galėjome daug eksperimentuoti. Turiu planą, ką darysime kitais metais. Įgyvendinsime naujus tikslus“, - sakė jis.

Anot trenerio, tokį kokybinį šuolį G. Titeniui pavyko žengti, nes buriama trenerių komanda apie sportininką gerai dirba savo darbą: „Didžiausias dėmesys – komandai apie sportininką. Kiekvienas treneris dirba savo darbą. Subursime gerą komandą, kaip darome ir kitose šalyse.“

REKLAMA

„Pora dienų pailsėsiu ir kibsiu į darbą – prasidės pasirengimas kitam sezonui“, - tvirtino G. Titenis.

TIK FAKTAI

Savo titulų kolekcijoje R.Meilutytė iki šiol neturėjo Europos čempionato olimpiniame baseine aukso. Ji buvo tapusi žemyno čempione, tačiau trumpame, 25 m baseine (50 m ir 100 m krūtine). 2012 metais lietuvė sudrebino sporto pasaulį laimėjusi Londono olimpinių žaidynių 100 m plaukimo krūtine rungtį. Ji yra pasaulio čempionė ir olimpiniame (100 m krūtine), ir trumpame baseine (50 m ir 100 m krūtine).

Lietuvos vyrų komanda - Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas - sekmadienį dalyvavo 4x100 m kombinuotos estafetės finale. Kaip ir atrankoje, finale lietuviai užėmė septintą vietą. Mūsiškių laikas 3:36,18 min.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų