Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą Ispanijoje vyksiančiam Europos čempionatui. „Akropolio” turnyre lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Po permainingos kovos rezultatu 78:71 (15:18, 17:18, 25:17, 25:14) Lietuvą nugalėjo graikai.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu - Robertas Javtokas, Ramūnas Šiškauskas, Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus pelnė Graikijos rinktinė (0:2). Lietuvos rinktinės sąskaitą atidarė taiklus K.Lavrinovičiaus metimas (2:2). Lietuviai stengėsi žaisti greitą žaidimą. Įpusėjus kėliniui R.Šiškauskas pirmąkart išvedė Lietuva į priekį (8:6). Graikijos krepšininkai pradėjo lietuvius bausti taikliais tolimais metimais. Po pirmojo kėlinio graikai buvo priekyje (15:18).

Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau dažnai klydo (lietuvių 7 klaidos, graikų - 3). Kiek vėliau žaidimas išsilygino - po vienos taiklios R.Javtoko baudos rezultatas buvo 22:20, graikų naudai. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms lietuviai dar nebuvo pataikę nei vieno tolimo metimo (0/4 tritaškių). Kiek vėliau pirmąjį tritaškį pataikė R.Šiškauskas (25:26). Artėjant kėlinukui į pabaigą lietuviai ir toliau dažnai klydo, tačiau graikai atotrūkio pernelyg nedidino (30:33). Po Antonio Fotsio tolimo metimo paskutinę sekundę Graikija padidino skirtumą iki 4 taškų (32:36).

Po ilgosios pertraukos aikštelėje vėl užvirė atkakli kova. Prabėgus keletai minučių komandas teskyrė 2 taškai (39:41). Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti graikų atakų lyderį A.Fotsį. Krepšininkas tuo metu buvo pelnęs 16 taškų (2/3 dvitaškių, 4/5 tritaškių). Kiek vėliau Lietuva išsiveržė į priekį ir po atkarpos 9:0 priekyje buvo 4 taškais (50:46). Netrukus Lietuvos rinktinė dar labiau padidino savo persvarą, tačiau graikai pelnę 4 taškus iš eilės sumažino atotrūkį (55:50). Prabėgus trečiajam kėlinukui lietuviai vis dar buvo priekyje (57:53).

Ketvirtąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Lazaros Papadopoulos (57:55). Netrukus technine pražanga baudžiamas Lietuvos rinktinės vyriausias treneris Ramūnas Butautas. Tuo pasinaudoję graikai išlygino rezultatą (57:57). Dar vėliau lietuviai baudžiami dar viena technine pražanga ir graikai išsiveržia priekį (57:59). Po taiklaus Dimitrio Diamantidžio tritaškio metimo Graikų rinktinė pasiekė rekordinę 11 taškų persvarą (70:59). Artėjant mačui į pabaigą, lietuviai buvo sumažinę persvarą iki 5 taškų (74:49). Vis dėlto Graikija ramiai užbaigė mačą ir iškovojo pergalę (78:71).

Rytoj 19:00 Lietuva susikaus su Slovėnijos rinktine.

Lietuva: R.Šiškauskas (4 rez. perd.) 18, Š.Jasikevičius (1/1 dvitaškių, 4/4 tritaškių) 14, K.Lavrinovičius 10, D.Songaila 8, R.Kaukėnas 6, R.Javtokas (9 atk. kam.) 5, L.Kleiza ir D.Lavrinovičius - po 4, D.Slanina 2.

Graikija: A.Fotsis (4/4 baudų metimų, 2/5 dvitaškių, 5/6 tritaškių) 23, L.Papadopoulos (3 per. kam.) 13, D.Diamantidis (3 per kam., 5 rez. perd.) 10, V.Spanoulis ir T.Papaloukas - po 9, N.Zizis 6, D.Dikoudis 4, K.Tsartsaris ir N.Cchatzivrettas - po 2.