Varezėje (Italija) sekmadienį baigiasi Europos irklavimo čempionatas - paskutinę jo dieną sidabro medalius laimėjo moterų porinė dvivietė valtis Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė!

Pernai apie sugrįžimą į didįjį sportą po 3 metų pertraukos paskelbusi pora moterų porinių dviviečių valčių A finale praktiškai visą distanciją yrėsi antros ir finišavo per 6 min. 53.33 sek. Triumfavo visą laiką lyderiavusios rumunės Nicoleta-Ancuta Bodnar ir Simona Geanina Radis (6:49.84), o bronzą vos 0.06 sek. skirtumu išplėšė britės Holly Nixon ir Saskia Budgett (6:55.13).

31-erių D.Karalienė ir 26-erių M.Valčiukaitė kartu trečią kartą tapo Europos čempionato prizininkėmis. 2013 m. jos laimėjo auksą, o 2014 m. – sidabrą. Prieš tai D.Karalienė skynė medalius vienviečių valčių klasėje, o M.Valčiukaitė 2018 m. bronzą laimėjo kartu su Ieva Adomavičiūte.

Vyrų porinių keturviečių valčių A finale olimpinei atrankai besiruošiantys Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius paleido varžovus į priekį bei finišavo šešti (5:53.53). Auksu džiaugėsi šeimininkai italai (5:41.09), aplenkę favoritus olandus (5:42.56). Bronzą išplėšė galingai spurtavę estai (5:45.44).

Dovydas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Domantas Stankūnas vyrų pavienių keturviečių valčių B finale finišavo penkti (6:10.41). Galutinėje įskaitoje jie užėmė 11-ą vietą.

Moterų vienviečių valčių B finale Viktorija Senkutė buvo 4-a (8:07.59). Jai galutinėje įskaitoje atiteko 10-a vieta. Tuo tarpu vienvietininkas Armandas Kelmelis vyrų C finalą baigė 5-as (7:14.46) ir bendroje įskaitoje užėmė 17-ą poziciją.