• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Los Andžele (JAV) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate dalyvaujanti Lietuvos ledo šokių pora amerikietė Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas šiandien baigė kovą dėl kelialapio į 2010 metų Vankuverio olimpines žaidynes.

REKLAMA
REKLAMA

Tikrieji ledo šokių gerbėjai, ko gera, jau žino galutinę mūsų šalies dueto užimtą vietą. Mat šiąnakt paryčiais šokėjai atliko trečiąją - laisvąją - programą, po jos paaiškėjo visi prizininkai ir dar 16 geriausių porų, kurios jau gali vadintis olimpietėmis.



Lemtinga naktis

REKLAMA

Jau prieš šios nakties varžybas Lietuvoje mažai kas abejojo, kad mūsų šalies duetas 21-erių K.Copely ir 23-ejų D.Stagniūnas pateks tarp 19 laimingųjų. Mat vakar gerokai po vidurnakčio pasibaigusiose varžybose Katherine ir Deivido originalioji programa buvo įvertinta keturioliktąja vieta (49,79 balo), o po dviejų šokių bendrojoje įskaitoje jie iš 16 vietos kilstelėjo į 15-ąją (78,25). Pirmavo Rusijos duetas Oksana Domnina ir Maksimas Šabalinas (105,45).

REKLAMA
REKLAMA

Pernai per pasaulio čempionatą K.Copely ir D.Stagniūnas užėmė 14 vietą, o šiemet Europos pirmenybėse jie sugebėjo įsiveržti į geriausiųjų dešimtuką (10 vieta). Dailiojo čiuožimo specialistė Lilija Vanagienė prieš pasaulio čempionatą LŽ sakė, kad K.Copely ir D.Stagniūnas progresuoja kur kas greičiau, nei savo laiku tai darė tituluotieji Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėra garantijų

Tačiau Katherine ir Deivido situacija komplikuota. Dar prieš kelionę į Los Andželą jie žinojo: jei ir pavyks pasaulio čempionate iškovoti kelialapį į Vankuverį, kelias ten bus užtvertas, nes Deivido partnerė - amerikietė. Lietuvos čiuožimo federacija tikisi, kad K.Copely išimties tvarka bus suteikta Lietuvos pilietybė.

REKLAMA

Pirmieji oficialūs pareiškimai šiuo klausimu, deja, nedžiugina. Ketvirtadienį posėdžiavusi Pilietybės komisija nerekomendavo išimties tvarka K.Copely suteikti Lietuvos pilietybės. Tačiau, pasak šalies prezidento Valdo Adamkaus atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, Lietuvos vadovas šiuo klausimu gali nuspręsti ir kitaip - Pilietybės komisijos sprendimai yra tik patariamieji. V.Adamkaus patarėja nepasakė, kada prezidentas tars lemiamą žodį šiuo klausimu, mat tam jokių terminų nėra.

REKLAMA

Čiuožėja - ne krepšininkė

Sporto gerbėjai dar prisimena šalies krepšinio čempionės TEO komandos amerikietę Katie Douglas, kurią Krepšinio federacija labai norėjo matyti Lietuvos moterų rinktinėje. Tačiau JAV sportininkei pilietybė nebuvo suteikta. Ir niekas dėl to nesipiktino. Sąvoka "labai gera žaidėja" - ne argumentas, prašant suteikti Lietuvos pilietybę JAV krepšininkei. Krepšinio šaliai tai būtų didžiausia gėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negalima lyginti krepšininkės K.Douglas ir ledo šokėjos K.Copely atvejų. Tai skirtingi dalykai. Ledo šokių porą sudaro du sportininkai, absoliučiai vienas nuo kito priklausomi. Puikiai šokantis D.Stagniūnas vienas ant ledo yra bejėgis. Ne taip paprasta Deividui buvo rasti tinkamą partnerę. Su dviem ankstesnėmis porininkėmis jam teko atsisveikinti, nes buvo per silpnos. O kai pradėjo šokti su Katherine, ledai bemat pajudėjo. Šis duetas kuo toliau, tuo geriau čiuožia. Ir net baisu pagalvoti, kaip pasijustume, jei vieną dieną virš jo suplevėsuotų svetimos šalies vėliava.

REKLAMA

Auksas - amerikiečiui

Pasaulio dailiojo čiuožimo pirmenybių vyrų varžybose pirmą kartą aukso medalį iškovojo 2006 metų planetos bronzinis prizininkas 23-ejų amerikietis Evanas Lysačekas (242,23 balo). Vicečempiono titulas atiteko dukart Kanados čempionui Patrickui Chanui (237,58), tik bronzos medaliu šį sykį tenkinosi 2007-ųjų pasaulio čempionas prancūzas Brianas Joubert'as (235,97).

REKLAMA

Vyrų varžybose dalyvavęs šešiolikmetis Saulius Ambrulevičius jau po trumposios programos pasitraukė iš kovos (užėmė 49 vietą tarp 50 dalyvių).

Vyrų varžybų dešimtukas:

1. Evanas Lysačekas (JAV) 242,23

2. Patrickas Chanas (Kanada) 237,58

3. Brianas Joubert'as (Prancūzija) 235,97

4. Tomašas Verneris (Čekija) 231,71

5. Samuelis Contesti (Italija) 226,97

6. Takahiko Kozuka (Japonija) 222,18

7. Nobunari Oda (Japonija) 218,16

8. Denisas Tenas (Kazachstanas) 211,43

9. Brandonas Mrozas (JAV) 207,19

10. Andrejus Lutajus (Rusija) 204,99

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų