Mūsiškiai  šiandien Makao saloje vykusiame draugiškame mače, kuris buvo generalinė repeticija prieš Pekino olimpiadą, rezultatu 82:74 (18:15, 23:18, 22:18, 19:23) sudorojo Turkijos komandą.

Ne itin pakiliai pradėję mačą Lietuvos vyrai netrukus atsigavo ir ne tik panaikino deficitą, bet ir patys nurūko į priekį. Turkai dar mėgino spardytis, bet išsigelbėti nebesugebėjo.

Susitikimo pradžioje mūsiškiai vėl atrodė pasimetę ir iš karto leido varžovams susikrauti kelių taškų pranašumą 2:7, 4:11. Turkų gretose pirmuoju smuiku griežė aukštaūgis Oguzas Savasas, nesunkiai prasibraudavęs link mūsų krepšio ir vieną po kito siuntęs kamuolį į jį.

Visgi lietuviai sugebėjo sutvarkyti savo žaidimą ir atsitiesti – po Kšištofo Lavrinovičiaus dviejų iš eilės sėkmingų atakų komandas skyrė jau tik vienas taškas. Ramūno Butauto auklėtiniai ir toliau nemažino apsukų: paskutinę pirmo kėlinio minutę Marijonas Petravičius įritino kamuolį į turkų krepšį ir Lietuvos vyrai jau priekyje - 18:15

Antrajame ketvirtyje kurį laiką rinktinės keitėsi rezultatyviais išpuoliais ir skirtumas svyravo nuo 2 iki 5 taškų. Nors turkai ir stengėsi gintis kibiai, mūsiškiai tokių vaikiškų klaidų, kaip rungtynėse su JAV, nebedarė, o artėjant pertraukai po Roberto Javtoko ir Kšištofo Lavrinovičiaus tikslių metimų Lietuva pabėgo į priekį  38:30. Turėdami tą patį 8 taškų pranašumą mūsiškiai išėjo ir į rūbinę – 41:33

"News Bridgepix" nuotr.

Trečiajame kėlinyje šviežesni jau atrodė turkai, kurie daugiausiai Orlando „Magic“ ekipos lyderio Hidayeto Turkoglu pastangomis spurtavo 10:4 ir priartėjo iki 43:45. Lietuviai greitai sureagavo į turkų mestą iššūkį ir, sutankinę savo gynybą, vėl ėmė tolti nuo varžovų. Kelias mūsiškių atakas iš eilės rezultatyviai užbaigė Simas Jasaitis, o vėliau iš jo estafetę perėmė Rimantas Kaukėnas, draskęs priešininkų gynybines užkardas aštriais reidais – 61:49.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos rinktinė nebesiruošė juokauti ir turkams nepaliko jokių šansų. Mūsiškių persvara augo kaip ant mielių (70:53). Varžovai anksčiau laiko nuleido rankas ir susitaikė su pralaimėjimu.  Tiesa, pergale per anksti patikėjo ir mūsų šalies atstovai, kurie vis tik leido varžovams kiek aptirpdyti persvarą – 73:62. Laiku susisgribę R. Butauto auklėtiniai dar arčiau turkų jau nebeprisileido ir triumfavo 82:74.

Lietuvą į priekį tempė: Kšištofas Lavrinovičius ir Linas Kleiza, įmetę po 13 taškų bei Simas Jasaitis ir Rimantas Kaukėnas, pridėję po 10 taškų.

Priminsime, kad tai buvo paskutinės kontrolinės lietuvių rungtynės prieš išvyką į Pekino olimpines žaidynes, kuriose pirmieji varžovai bus Argentinos krepšininkai.