Dakaro ralio automobilių varžybas laimėjo Pietų Afrikos atstovas Ž. de Vijersas

Argentinoje ir Čilėje vykusiame Dakaro ralyje lietuvių Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažas, lenktyniavęs Latvijoje sukonstruotu automobiliu „Oscar“, patikslintais duomenimis, užėmė 26-ąją vietą.

Tai - aukščiausias lietuvių pasiekimas per visą šių varžybų istoriją.

Sekmadienį Buenos Airėse (Argentina) pasibaigusio ralio automobilių varžybas laimėjo 36-erių metų Pietų Afrikos atstovas Ženjelis de Vijersas („Volkswagen“). Antrąją vietą užėmė amerikietis Markas Mileris („Volkswagen“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 8 min. 59 sek. Trečias liko kitas amerikietis Robis Gordonas („Hummer“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 46 min. 15 sek.

Ketvirtą kartą Dakaro ralyje dalyvavęs 50-metis A. Petraitis ir 34-erių metų A. Juknevičius nugalėtojui pralaimėjo 34 val. 44 min. 45 sek. Lietuviai gavo 1 val. 15 min. baudos.

Iš viso klasifikuota 90 ekipažų.

Paskutinįjį, 14-ąjį, etapą šeštadienį laimėjo Ž. de Vijersas. Jis 227 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 35 min. 43 sek. A. Petraitis užėmė 53-iąją vietą (+37.17).

Motociklų varžybose 28-erių metų Lietuvos atstovas Mindaugas Slapšys (KTM) užėmė 99-ąją vietą.

Nugalėjo 32-ejų metų ispanas Markas Koma (KTM). Antrąją vietą užėmė prancūzas Sirilas Deprė (KTM). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 val. 25 min. 38 sek. Trečiąją vietą užėmė kitas prancūzas Davidas Fretinjė ("Yamaha", +1:38.56).

M. Slapšys nugalėtojui pralaimėjo 46 val. 32 min. 9 sek. Šių varžybų debiutantas gavo 10 val. baudos.

Iš viso klasifikuota 113 motociklininkų.

Paskutinįjį etapą laimėjo portugalas Helderis Rodrigešas (KTM) - 1 val. 42 min. 37 sek. M. Koma finišavo šeštas.

M. Slapšys užėmė 71-ąją vietą. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 36 min. 39 sek.

Sunkvežimių varžybas laimėjo Rusijos atstovas Firdausas Kabirovas („KamAZ“), o keturračių motociklų varžybose triumfavo čekas Josefas Machačekas („Yamaha“).

Iš Afrikos į Pietų Ameriką perkeltą ralį pradėjo 217 motociklininkų, 25 keturračių motociklų vairuotojai, 177 automobilių ir 81 sunkvežimių ekipažas.

Arūnas Lekavičius ir Ramūnas Kručkauskas, lenktyniavę „Mitsubishi“ automobiliu, bei motociklininkai Šarūnas Paliokas („Yamaha‘) ir Balys Bardauskas („Yamaha“) finišo nepasiekė.