Zeliona Guroje (Lenkija) vykstančiame pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate šeštadienį surengti merginų ir vaikinų finalai.

Bronzą merginų varžybose iškovojo Elzbieta Adomaitytė, surinkusi 1384 taškus. Lietuvė dar prieš kurį laiką laimėjo fechtavimo rungtį (254 tšk.) ir finalą pasitiko kaip lyderė.

Plaukime jos laikas buvo 14-as (2:28.48 min., 254 tšk.), jojime lietuvė surinko 293 tšk. iš 300 galimų, o kombinuotoje rungtyje užfiksavo 6-ą laiką (11:57.14, 583).

Pasaulio jaunimo čempione tapo prancūzė Rebecca Castaudi su 1393 tšk. Ji įspūdingai pasirodė kombinuotoje rungtyje, kur trasą įveikė per 11 min. 20.19 sek. Sidabrą pelnė vengrė Rita Erdos (1387).

Vaikinų finale netoli medalio buvo Titas Puronas. Fechtavime lietuvis užėmė 5-ą vietą (242 tšk.), plaukime liko 17-as (2:13.63, 283), jojime pasirodė idealiai (300 tšk.), o kombinuotoje rungtyje pasiekė 2-ą rezultatą (10:27.61, 673).

Lietuvis iš viso surinko 1498 tšk. ir užėmė 5-ą vietą, vos 6 sek. pralaimėdamas bronzą iškovojusiam prancūzui Leo Boriesui (1504).

Auksu džiaugėsi vengras Mihaly Koleszaras (1516), sidabru – egiptietis Mohamedas Elgendy (1512).