REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsią solidų žygį Europos taurėje, kur pasiekė aštuntfinalį. Nors LKL pirmenybėse kelias labiau banguotas, bet sunkiausiu momentu panevėžiečiai dažniausia atsigręžia į lyderį, kuris vėl sugrįžo į klubo gretas – Gediminą Oreliką.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsią solidų žygį Europos taurėje, kur pasiekė aštuntfinalį. Nors LKL pirmenybėse kelias labiau banguotas, bet sunkiausiu momentu panevėžiečiai dažniausia atsigręžia į lyderį, kuris vėl sugrįžo į klubo gretas – Gediminą Oreliką.

REKLAMA

Šį sezoną 32 metų 200 cm ūgio puolėjas pradėjo Stambule, kur atstovavo „Bešiktaš“ kubui. Vietinėse Turkijos pirmenybėse G. Orelikas per 15 sužaistų rungtynių fiksavo 10,2 taško, 5,3 atkovoto kamuolio, 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir 9,6 naudingumo balo vidurkius.

Nepaisant to, kad krepšininkui Stambule pavyko fiksuoti solidžius rodiklius, savo vietos „Bešiktaš“ klube lietuvis nerado ir jau po poros mėnesių norėjo išvykti.

Tiesa, iš karto išvykti nepavyko, tačiau galiausiai Panevėžio ekipos pasiūlymui Turkijos klubas neprieštaravo.

Nors pats G. Orelikas į „7bet-Lietkabelio“ gretas sugrįžo tik prieš du mėnesius, panašu, kad jam puikiai sekasi įsilieti į jau pažįstamus N. Čanako treniravimo metodus. Su specialistu iš Serbijos G. Orelikas dirbo visą praėjusį sezoną Panevėžyje.

REKLAMA
REKLAMA

Per šio sezono 6 LKL sužaistas rungtynes puolėjas vidutiniška fiksuoja 13,8 taško, 7,5 atkovoto kamuolio, 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir 18,5 naudingumo balo rodiklius.

REKLAMA

Tuo tarpu Europos taurėje krepšininkas vidutiniškai pelno 13,8 taško, atkovoja 3,8 kamuolio, perduoda 2,1 rezultatyvaus perdavimo ir renka 12,6 naudingumo balo.

Taip pat nuo sugrįžimo į Panevėžį 32-ejų puolėjas spėjo pasidabinti bronzos medaliu Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT). 

Portalas tv3.lt dalijasi pokalbiu su G. Oreliku apie sezoną Europos taurėje, LKL, asmeninius tikslus ir pasitikėjimo stoką.

Nors pastaruoju metu su komanda buvote užmiršę nesėkmių skonį, tačiau paskutines dvejas rungtynes pralaimėjote. Kaip vertinate klubo pasirodymus tiek LKL, tiek Europos taurėje šį sezoną?

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodymą Europos taurėje vertinu labai gerai, nes tikrai istorinis pasiekimas. Atkrintamąsias žaisime namuose, o tai mums labai didelis privalumas.

Žinoma, ir žiūrovai galės gyvai matyti rungtynes, tai tikiuosi, kad jų labai daug susirinks. Labai visus raginu ateiti mus palaikyti. O LKL vertinu vidutiniškai, nėra nei labai blogai, nei labai gerai. Buvo keletas tokių netikėtų pralaimėjimų, o sausį buvome įkritę į duobę. Tačiau išlipome iš tos duobės ir dabar judame gera linkme. Tikrai nesustosime ir taip eisime iki pat galo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš savaitę įvyko LKL praėjusio sezono finalo pakartojimas ir kova su Vilniaus „Rytu“. Pastarąjį kartą įveikėte juos KMT finalo ketverto metu, o šį kartą pralaimėjote 1 tašku. Kaip manote kas buvo kitaip ir ko pritrūko iki pergalės?

Niekas nebuvo kitaip, tiesiog gale rungtynių buvo mūsų lemiamos klaidos ir nesportinė pražanga. Tačiau nieko nepadarysi, yra kaip yra. Dabar tikrai dirbame toliau ir nenuleidžiame galvų. Manau su Vilniaus „Rytu“ dar tikrai susitiksime šiame sezone. 

REKLAMA

Nors Vilniaus „Rytas“ iškrito iš Čempionų lygos, panašu, kad sugebėjo įveikti sunkų etapą ir demonstruoja geresnį krepšinį. Kokį įspūdį pastaruoju metu palieka vilniečiai?

Na, dabar tikrai geriau pradėjo žaisti. Kai iškrito iš Čempionų lygos jiems liko tik LKL, tai lauks 1-2 rungtynės per savaitę, todėl jie tikrai turės daugiau laiko geriau pasiruošti.

Šis dalykas tikrai jiems gali padėti. Tačiau dar bus tų varžybų, kurias reikės sužaisti, bus ir atkrintamosios, taigi matysime kokioje jie formoje bus tada. Manau, kad bus labai įdomi šio sezono pabaiga.

REKLAMA

Prisimenant praėjusio sezono paskutines finalo serijos rungtynes su Vilniaus „Rytu“. Ar dažnai pamąstote apie momentą, kai turėjote šansą išlyginti rezultatą arba laimėti rungtynes, tačiau šis planas nepavyko?

Ne, apie tai jau nemąstau. Praeitas sezonas yra praeitas sezonas. Dabar yra naujas sezonas, turime naujus tikslus ir kovojame dėl pergalių. Aš galvoju, kad nereikia žiūrėti kas buvo praeityje. Dabar yra labai svarbu žiūrėti į tai kur esame šiame sezone ir keliauti tinkama linkme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos taurėje užsitikrinote vietą aštuntfinalyje ir kol kas atrodote užtikrintai. Kokie komandos tikslai šiame čempionate?

Tikslai yra patys aukščiausi. Mūsų komanda nėra tokia, kad kažką planuotume ir skaičiuotume, mes tiesiog į kiekvienas rungtynes einame kaip į pačias svarbiausias.

Taigi ir toliau į kiekvienas rungtynes eisime su tokiu nusiteikimu ir stengsimės atiduoti viską ką galime, kad tik iškovotume kiekvieną įmanomą pergalę.

LKL dabar užimate 4-tą vietą. Kiek situaciją šį sezoną apsunkina „Wolves“ ir kuo patys esate pranašesni negu pernai?

REKLAMA

Nemanau, kad „Wolves“ kažką mums apsunkino. Mums labiau situaciją apsunkino netikėti pralaimėjimai prieš Prienų ir Šiaulių ekipas. Taip pat pridėjo ir komandos pralaimėjimas Klaipėdoje, kai manęs dar nebuvo. Manau dėl šių priežasčių esame ketvirtoje vietoje.

Bet tikrai dar turime tų rungtynių prieš akis, tai turėsime progą ir aukštesnę vietą užimti. O dėl mūsų pranašumo šiemet, tai tikrai nesidairau atgal ir nelyginu. Praeitais metais buvome, kokie buvome. Šiemet esame tokie, kokie esame. Šiemet yra kiti žaidėjai, bet kiekvienais metais komanda yra tikrai labai gera. Šiemet tikrai judame gera linkme ir manau, jog visi tai mato. 

REKLAMA

Kalbant apie „Wolves“, klubas neseniai pakeitė vyriausiąjį trenerį. Kaip jums atrodo, ar K. Kemzūra gali sustiprinti klubą, kad jis LKL pakiltų dar aukščiau? 

Pažiūrėsime ateityje. Viską parodys tai, kaip jiems pavyks prisitaikyti prie naujo trenerio ir kaip jie atrodys prie naujo trenerio. Dabar tikrai dar yra sunku kažką pasakyti, tai pamatysime ateityje.

Jūsų nuomone, kuo pastaruoju metu labiausiai trūksta „7bet-Lietkabeliui“? 

Aš manau, kad tikrai esame teisingame kelyje, tiesiog reikia eiti toliau ir nesustoti. Svarbu suvokti, kad kiekvienos rungtynės yra kaip paskutinės ir atiduoti visą širdį, o tada viskas tikrai bus gerai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu ir pats demonstruojate puikius rezultatus. Kaip jaučiatės sugrįžęs į Panevėžį ir ar esate patenkintas savo dabartiniu žaidimu?

Panevėžyje jaučiuosi tikrai labai gerai. Nebuvo sunku įsilieti į komandą man atvažiavus, nes treneris tas pats, taisyklės tos pačios. O savo žaidimu kaip ir džiaugiuosi.

Žinoma, gal ne visas rungtynes pavyksta sužaisti taip, kaip norėčiau. Tačiau man svarbiausia yra pergalės ir jeigu mano asmeninis pasirodymas yra prastesnis, bet turime pergalę, tada viskas yra gerai.

REKLAMA

Kas pagrinde lėmė, kad nutraukėte kontraktą su Turkijos klubu? Ar susidūrėte su asmeniniais sunkumais, ar tai buvo problemos klubo viduje?

Kai atvykau į klubą, ten buvo gana didelis chaosas. Klubas yra susirinkęs visus jaunus krepšininkus iš užsienio koledžų, kuriems tai yra pirmi metai Europoje ir jiems reikia visus europietiško krepšinio pagrindus mokytis nuo pradžių. Tai šitas momentas daug davė, kad komandoje tokia atmosfera buvo.

Tiesiog jaučiau, kad man nėra ten taip gerai, kaip tikėjausi, kad bus. Taigi pasišnekėjau su klubo valdžia, paprašiau, kad mane paleistų ir pavyko susitarti. 

REKLAMA

Po sugrįžimo iš Turkijos minėjote kilusias psichologines problemas ir pasitikėjimo stoką. Kiek pavyko tai pagerinti?

Neužtruko tai ilgai. Grįžau čia ir viskas susitvarkė. Man daug lengviau buvo, nes treneris tas pats, ta pati sistema. Vis tiek jau nebe toks jaunas esi ir turi patirties, tai ta psichologija gal ir greičiau atsistato. Savaitė ar dvi ir viskas pradėjo sektis geriau.

Jūsų karjeroje buvo momentas, kai kovojote su traumomis ir atrodė, jog sugrįžti bus labai sunku. Kaip pavyko atsigauti ir kokių ambicijų turite kaip krepšininkas?

REKLAMA
REKLAMA

Taip, buvo toks momentas, kai reikėjo psichologiškai dar labiau negu fiziškai su savimi susitvarkyti. Fiziškai, tai tiesiog atsistoji ir eini, kiekvieną dieną viską darai, kad sugrįžtum.

Kai susitvarkiau su savo galva ir visa psichologija, tada atėjo metas vėl žengti į aikštę ir tuomet po truputį viskas dar labiau gerėjo. Dabar irgi viskas yra gerai. O mano, kaip žaidėjo ambicijos, tai yra žaisti kaip galiu geriau, nes dar keleri metai žaisti tikrai liko. 

Per karjerą esate apkeliavęs nemažai klubų užsienyje. Kur jautėtės geriausiai?

Kažkaip sunku išskirti vieną. Kai papuoli į gerą komandą, tai viskas ir būna gerai. Taigi, tikrai neturiu ką išskirti.

Pirmi metai Turkijoje tikrai buvo geri, tačiau buvo gerai ir Italijoje, nepaisant to, kad patyriau traumą. O dabar man tikrai labai gerai ir Lietuvoje, todėl vieno klubo išskirti tikrai negaliu.

Sutartį su Panevėžio ekipa sudarėte iki sezono pabaigos. Kokių planų turite ateičiai?

Aš toks žmogus, kuriam nepatinka planuoti toli į ateitį. Man svarbiausia pabaigti sezoną kuo geriau, su komanda pasiekti kuo aukštesnius rezultatus, o po sezono pradėsiu galvoti, ką kitais metais daryti. 

Jeigu būtų galimybė, norėtumėt pasilikti Panevėžyje?

Žinoma. Man čia gerai, viskas vietoje. Ir šeimai čia gerai, juk mes lietuviai. Kadangi esu iš Šiaulių, tai ir jie netoli Panevėžio. Žinoma, pati komanda yra labai gera ir labai nuostabūs fanai. Tai tikrai norėčiau pasilikti, o kas gali žinoti, gal ir pavyks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų