Lietaus sutrikdytame mače – Edo Butvilo pergalė

Serbijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro aštuntfinalyje ketvirtadienį 19-metis Edas Butvilas (ATP-532) per 1 valandą 35 minutes 6:1, 6:4 iškovojo pergalę prieš kvalifikaciją įveikusi Vokietijos atstovą Aleną Mujakičių (ATP-1434).

E.Butvilas antrajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją, atitrūko 2:0, bet tada kortą užklupo lietus.

Po ilgos pertraukos pratęsus mačą lietuvis ir toliau dominavo korte. E.Butvilas laimėjo dar vieną varžovo padavimų seriją, nesuteikė oponentui „break pointų“ ir ramiai užbaigė pirmąjį setą.

Dar galingiau lietuvis pradėjo antrąjį setą – po dviejų realizuotų „break pointų“ E.Butvilas spurtavo 3:0. Tiesa, vėliau E.Butvilas savo persvaros vos neišbarstė. Ketvirtajame geime lietuvis pralaimėjo savo padavimų seriją. Nedaug trūko, kad tai pasikartotų ir šeštajame geime, bet tąsyk E.Butvilas atsilaikė, o vėliau savo padavimų metu žaidė užtikrintai.

Lietuvis po antrųjų savo padavimų laimėjo 62 proc. galimų taškų, o varžovas – 40 proc.

E.Butvilas pelnė 2 ATP vienetų reitingo taškus ir 438 JAV dolerius. Ketvirtfinalyje lietuvio lauks japonas Keisuke Saitoh (ATP-989).

Dvejetų varžybose lietuvis nedalyvauja.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Serbijoje prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.