Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė stajerė Inga Juodeškienė ir baigusi karjerą savo patirtį nusprendė perteikti kitiems: šalies lengvosios atletikos rinktinėje yra būrys jos auklėtinių, dukros Monika bei Miglė, o pastaruoju metu ji veda ir „Danske Bank bėgimo akademijos“ treniruotes mėgėjams. Kauniečiai sportuoti kviečiami antradieniais ir ketvirtadieniais (18 val. Šalia S.Dariaus ir S.Girėno stadiono), o vilniečiai – pirmadieniais ir trečiadieniais (18 val. 30 min. Vingio parke šalia estrados).

„Negaliu sėdėti. Jeigu sėdžiu, tai man liūdna, nes degraduoju. Anksčiau matydavau, kaip Vakarų Europoje žmonės bėgioja, važinėja dviračiais bei riedučiais ir svajodavau, kad tai ateitų pas mus. Ne Vokietijoje, ne Skandinavijos šalyse man reikia padėti, o čia, nes ten jau yra įdirbis – žmonės jau seniai juda“, – kodėl nusprendė vesti treniruotes mėgėjams atskleidė I.Juodeškienė. Lengvosios atletikos specialistė džiaugėsi matydama gausėjančias bėgikų gretas, tačiau tikino jog skirtumas treniruoti profesionalą ir mėgėją yra milžiniškas.

REKLAMA

„Atėjęs mėgėjas šypsosi, jis tą daro dėl sveikatos, o profesionalas jaučia įtampą. Profesionalus sportas yra atskiras dalykas, nes lipdai žmogų per negalėjimą. Lipdai skulptūrą, kuri rodo rezultatą“, – sakė trenerė.

Nepaisant išaugusio masinių bėgimų skaičiaus, I.Juodeškienė bėgti juose nesiryžta. To priežastis – išlikęs sportininko ryžtas kovoti bei laimėti.

„Aš turiu daug veiklos, nelabai yra kada bėgioti. Prasibėgu, bėgdavau su savo draugu šunimi, bet ji dabar laukiasi šuniukų, tad nelabai gali bėgioti, – juokėsi olimpietė. – Pasijungiu su mėgėjais, su savo stipresne grupe prasibėgu. Auklėtiniai manęs klausia, kodėl nestoju prie starto per varžybas. Atsakau, jog atsistosiu, bėgsiu greitai, o paskui nepaeisiu savaitę. Tam reikia stipriai ruoštis, o varžybose prabėgti lengvai negaliu, ne toks mano charakteris.“

Dvi I.Juodeškienės dukros – savo rungčių lyderės Lietuvoje. Studijas JAV šiemet baigusi Monika Juodeškaitė pavasarį pagerino 5000 m distancijos asmeninį rekordą, nubėgusi per 16 min. 0,32 sek. Šios rungties Lietuvos rekordas nuo 2000-ųjų metų priklauso I.Juodeškienei. Koks jausmas, jog dukra kesinasi į rekordus?

„Aš taip džiaugiuosi! Galiu numirti, jei ji pagerins mano rekordą (juokiasi – aut. past.). Monika taip to nori, sako „mama, jau nedaug liko“. 3000 metrų distancijoje nuo mano rekordo ją skiria tik 3 sekundės, o 5000 metrų rungtyje dar šiek tiek reikia.“

22 metų M.Juodeškaitė pamažu ruošiama maratonui, tačiau į Rio de Žaneiro olimpiadą bandys patekti kaip 5000 m rungties bėgikė. I.Juodeškienė Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse taip pat dalyvavo 5000 m distancijoje, o po ketverių metų Atėnuose – maratone.

„Nebūtina maratoną iškart griebti, pabandysime nuo trumpesnės distancijos. Beje, mano dukra vaikystėje buvo Lietuvos čempionė sprinto distancijose – 60 m ir 200 m rungtyse. Pradėjo nuo 60 m ir baigs maratonu“, – juokėsi I.Juodeškienė.

17-metė Miglė sporto aukštumų siekia gilių tradicijų neturinčioje šuolių su kartimi rungtyje. Praėjusiais metais lengvaatletė pagerino iki 18 metų Lietuvos rekordą, peršokusi 3,60 m.

REKLAMA

„Miglė turi labai gerą genetiką, labai gerą žingsnį, gali labai gerai bėgti. Kadangi ji lankė gimnastiką, kur buvo Lietuvos čempionė, ji nebijo šuolių, nebijo aukščio. Trenerė pasiūlė pabandyti šokti su kartimi ir ji pirmu šuoliu pagerino vaikų rekordą. Taip ir bando iki šiol“, – pasakojo I.Juodeškienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų