Legendų kaktomuša: Marčiulionis apkaltino graikus bandymu papirkti, šie atšovė atgal

Legendinio Lietuvos krepšininko Šarūno Marčiuliono interviu Ispanijos žiniasklaidai neapsiėjo be atgarsių. Jis graikus apkaltino bandžius papirkti buvusios SSSR krepšininkus prieš 1987 metų Europos krepšinio čempionato finalą.

Š. Marčiulionis pasakodamas apie savo karjerą Ispanijos žurnalui „Skyhool“ prisiminė ir minėtą Europos čempionatą.

„Kai kurie graikai tada pasiūlė mums pinigų, bet nė vienas nepriėmė. Bet pats poelgis įnešė abejonių į mūsų komandą. Problema buvo mūsų viduje dėl prastos komunikacijos. Neaptarėme viso to su treneriu. Likome sutrikę ir pralaimėjome. Jei treneris būtų surengęs susitikimą ir paklausęs, ką mes galvojame apie tokį pasiūlymą, būtume sutriuškinę graikus, esu tuo tikras. Tai būtų buvusi mums papildoma motyvacija. Vietoje to, išėjome sutrikę ir pralaimėjome. 

Tai buvo vienintelis kartas, kada susidūriau su tuo krepšinyje ir dabar galiu pajuokauti, jog tuomet prisidėjome prie Graikijos krepšinio plėtros ir jiems nieko už tai sumokėti nereikėjo. Žiūrint iš kitos pusės, asmeniškai prieš mane graikai viską išpirko 1995-aisiais, kai po finalinio pralaimėjimo Jugoslavijai visi atsistoję arenoje skandavo „Lietuva, Lietuva“ – tokio jausmo niekada daugiau nebus“, – prisiminė Š. Marčiulionis.

1987 m. pirmenybės vyko būtent Graikijoje. Finalą tuometinė SSRS šeimininkams pralaimėjo per pratęsimą 101:103. Pats Š. Marčiulionis pelnė 16 taškų.

Tame finale žaidęs graikas Panagiotis Fasoulas į tokius Š. Marčiuliono kaltinimus atsakė išplatindamas žinutę socialinėje erdvėje.

„Brangus, Šarūnai, niekada nebūčiau pagalvojęs, kad tokiame didžiame atlete kaip jūs, yra tiek smulkmeniškumo. Nuo pat pirmųjų dienų po Graikijos komandos triumfo 1987-aisiais jūs vaikinai skleidėte melagingus kaltinimus, kad mes vartojome draudžiamas medžiagas. Tada sekė rasistinis komentaras iš jūsų trenerio (tada SSSR treneriu buvo Aleksandras Gomelskis, – red.), kuris mus pavadino „mauritaniečiais“.

REKLAMA

Jūs neturėtumėte pamiršti, kad Atėnuose surengtame Europos čempionate mes dusyk įveikėme tuometinę Jugoslaviją, kurioje žaidė tuomet vieni geriausių pasaulio krepšininkų. Turite atsiminti, kad 1989 metų Europos čempionate Zagrebe SSSR rinktinė vėl pralaimėjo Graikijai  Bandau suprasti jus, nes pralaimėjimas šalies, kuriai tada atstovavote, buvo rimtas smūgis per veidą super sporto valstybei, ypač, kai jis suduotas tuomet dar kylančios krepšinio tokios šalies kaip Graikija.

Niekada nebūčiau patikėjęs, kad tai sukels jums tiek nuoskaudų, kad po 34 metų pasirodote su baisiais melais, o mes turime kentėti tas pasekmes. Yra sakoma, kad pralaimėjusios komandos vertė prideda šlovės laimėjusiai komandai. Deja, jūs sugebėjote tai sugadinti, praėjus trims su puse dešimtmečio. Su sportine pagarba, Panagiotis Fasoulas”, – rašė buvęs graikų legendinis krepšininkas.

Tada finale žaidė ir kita graikų legenda Nikos Galis. Įdomu tai, kad jis, Š. Marčiulionis ir P. Fasoulas pateko į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketą.

Ten taip pat buvo Aleksandras Volkovas ir Andresas Jimenezas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų