• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigęs krepšinio sezonas ne visiems užsienyje rungtyniavusiems lietuviams paliko malonius įspūdžius. Kol vieni tautiečiai džiaugėsi pergalingai pasibaigusiais sezonais ir iškovotais trofėjais, kitiems teko iškęsti skausmingas traumas ir nusivylimo kartėlį.

REKLAMA
REKLAMA

Pabandėme išrinkti labiausiai šį sezoną nuvylusių Lietuvos krepšininkų penketuką.

5. Rimantas Kaukėnas (Madrido „Real“, Ispanija).

Iš Sienos „Montepaschi“ ekipos praėjusią vasarą į Madrido „Real“ klubą persikėlęs R. Kaukėnas veikiausiai net neįtarė, jog Ispanijoje jo lauks toks sunkus ir išbandymų kupinas sezonas.

REKLAMA

Nors 33-ejų metų 192 cm ūgio lietuvis puikiai pradėjo sezoną ir tapo vienu komandos lyderių, silpstantis trenerio pasitikėjimas bei asmeninės problemos lėmė tai, jog gynėjas net nebuvo registruojamas lemiamoms sezono kovoms.

Jei Eurolygos reguliariajame sezone R. Kaukėnas vidutiniškai rinko po 13,3 taško, tai ketvirtfinalio serijoje su „Regal Barcelona“ lietuvis jau pelnydavo vos po 2 taškus ir atkovodavo po kamuolį.

REKLAMA
REKLAMA

Jau dabar aišku, jog R. Kaukėno ir „Real“ keliai skiriasi, o lietuvis gali viltis nebent tuo, jog sezono pabaigoje neturėjo galimybės padėti savo ekipai ir nei kiek neprisidėjo prie „Karališkojo“ klubo fiasko Eurolygos ir ACB turnyruose.

4. Marijonas Petravičius (Milano „Armani Jeans“, Italija).

Prieš praėjusį sezoną nemažai pajėgiausių Europos komandų pasiūlymų sulaukęs M. Petravičius pasirinko „Dizainerių“ ekipą, tačiau itališką parketą išbandyti turėjo ne tiek jau daug galimybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krepšininką visą sezoną persekiojo nugaros skausmai, todėl lietuvio indėlis į „Armaji Jeans“ klubo kraitį buvo gerokai kuklesnis, nei tikėtasi iš pradžių.

Negana to, sezono pabaigoje aukštaūgiui dar kartą susidūrus su sveikatos problemomis, Milano ekipos vadovai net svarstė galimybę atleisti krepšininką ir į jo vietą pasikviesti kitą žaidėją.

REKLAMA

Nors, regis, M. Petravičius Italijos vicečempionų klube liks ir kitam sezonui, šį kartą legionieriaus duona buvo kaip reta sprangi.

Italijos pirmenybėse lietuvis spėjo sužaisti vos 17 rungtynių, per kurias rinko po 12 taškų ir atkovojo po 4,2 kamuolio.

3. Tomas Delininkaitis (be klubo).

Europos čempionate savo akcijas Lietuvos krepšinio mėgėjų akyse gerokai pakėlęs gynėjas T. Delininkaitis klubinio sezono metu atrodė kaip reta prastai.

REKLAMA

Krepšininkas neįsitvirtino Ispanijoje, nežibėjo Graikijoje, o dėl savo įnoringo charakterio sezono pabaigoje išvis liko be klubo ir atostogas pradėjo tada, kai kitiems krepšininkams prasidėjo lemiamų kovų metas.

„Murcia“ klube sezone pradėjęs T. Delininkaitis Ispanijos pirmenybėse rinkdavo 7,6 taško, atkovodavo 1,9 kamuolio ir atlikdavo 1,4 rezultatyvaus perdavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Graikijos čempionate rungtyniaujančioje Salonikų PAOK komandoje lietuviui sekėsi geriau (10, 3 taško, 2 atk. kam., 2,2 rez. perd.), klubas nesugebėjo prasimušti į šalies pirmenybių atkrintamąsias varžybas.

Nors krepšininkas dar turėjo keletą pasiūlymų, nei vienas iš jų T. Delininkaičio nesudomino ir sezonas šiam krepšininkui baigėsi jau gegužės pradžioje.

REKLAMA

2. Renaldas Seibutis (be klubo).

Dar vienas krepšininkas, iš kurio tiek krepšinio mėgėjai, tiek ekspertai tikėjosi labai daug. Ir liko nuvilti.

24-erių metų 196 cm ūgio gynėjas, kuris savo laiku buvo vadinamas vienu perspektyviausių šalies krepšininkų, Bilbao „Bizkaia Basket“ ekipoje buvo savo paties šešėlis ir sužibėdavo labai retai.

REKLAMA

Ispanijos čempionate vos penkis kartus dviženklį taškų skaičių surinkęs lietuvis po sezono abipusiu sutarimu nutraukė nuo 2008 metų galiojusią sutartį ir dabar ieškosi kitos darbovietės.

Šalies pirmenybėse R. Seibutis rinkdavo vos po 4,8 taško, atkovodavo po 1,6 kamuolio ir po sykį tiksliai asistuodavo komandos draugams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne ką geriau lietuviui sekėsi ir Europos taurės turnyre, kur per 13 minučių į varžovų krepšį įmesdavo po 6,2 taško, atkovodavo po 1,2 kamuolio ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

1. Žydrūnas Ilgauskas (Klivlendo „Cavaliers“, NBA).

Vienas sunkiausių lietuvio sezonų už Atlanto. Nors 35-erių metų 221 cm ūgio lietuviui vėl pavyko išvengti skausmingų traumų, būtent šia aplinkybe Ž. Ilgauskas tik ir tegali džiaugtis.

REKLAMA

Pirmą kartą per savo karjerą NBA lygoje vidurio puolėjas buvo iškeistas į kitą komandą, mėnesį praleido be krepšinio, o grįžęs į Klivlendą buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio ir nuo jo beveik nepakilo.

Jei reguliariajame sezone Ž. Ilgauskas dar rinko po 7,4 taško ir atkovojo po 5,4 kamuolio, atkrintamosiose varžybose taškų vidurkis sumažėjo iki 1,7, o atkovotų kamuolių – 1,6 per rungtynes.

Nesėkmių virtinę vainikavo „Cavaliers“ ekipos fiasko atkrintamosiose varžybose ir lietuvis dar kartą neįgyvendino savo svajonės – pagaliau laimėti NBA čempiono žiedą.

Negana to, Ž. Ilgauskas dar kartą nuvylę Lietuvos krepšinio mėgėjus, pareikšdamas, jog nesiruošia atvykti į šalies rinktinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų