6
T. Pukki. (nuotr. SCANPIX)

Šeštadienio vakarą po pauzės buvo pratęstos Danijos ir Suomijos rungtynės. Jos laikinai buvo sustabdytos ant vejos susmukus danui Christianui Eriksenui.

6

Incidentas įvyko apie rungtynių 43 minutę. Komandos draugas išsimetinėjo kamuolį iš šoninės linijos. Tuo metu C. Eriksenas bandė kamuolį sustabdyti, bet tiesig susmuko ant vejos.

Iškart į aikštę išbėgo medicinos personalas. Futbolininkui jie teikė pagalbą. Buvo daromas širdies masažas, o vėliau jis neštuvais išneštas iš arenos.

Rungtynės buvo sustabdytos. Futbolininkas vėliau buvo atgaivintas. UEFA irgi paskelbė, kad žaidėjo būklė yra stabili. Sportininkas jau reaguoja į aplinką, kalba ir net kalbėjosi su rinktinės atstovais. Jo būklė bus ir toliau stebima.

Visos pusės vėliau sutarė tęsti rungtynes.

Į aikštę sugrįžę futbolininkai dar turėjo sužaisti likusias keletą pirmojo kėlinio minučių. Tada komandos išėjo į trumpą pertrauką.

Sugrįžusios po jos abi rinktinės apsikeitė pavojingais momentais.

Galų gale netrukus buvo pelnytas ir įvartis. Joelas Pohjanpolo gavo gerą perdavimą iš Jere Urnoneno į baudos aikštelę ir galva pasiuntė kamuolį į vartus galva. Suomiai išsiveržė į priekį 1:0.

Netrukus namuose žaidžiantys danai turėjo puikų šansą išlyginti mačo rezultatą, bet P. E. Hojbergas nerealizavo 11 m. baudinio.

Danai nebuvo linkę pasiduoti jie ir toliau bandė suomius spausti bei bent iškovoti tašką. Keliskart pavyko itin pavojingai prispausti suomius prie jų vartus, bet danams vis pritrūkdavo paskutinio tikslesnio smūgio.

Galiausiai Danija kilo į lemiamą šturmą. Vis dėlto tai rezultato neatnešė. Rungtynės baigėsi istoriniu suomių triumfu 1:0.

Jiems tai yra pirmasis Europos čempionatas šalies istorijoje, tad ir pirmoji pergalė.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

90 min. Danai bandė šturmuoti suomių vartus, tačiau įvarčiu atsakyti taip ir nepavyko. Minimalią pergalę iškovojo Suomija.

73 min. BAUDINYS! Danai turi šansą išlyginti rezultatą, bet P. E. Hojbergas nerealizuoja 11 m. baudinio.

60 min. ĮVARTIS! Joelas Pohjanpolo gauna perdavimą iš Jere Urnoneno į baudos aikštelę ir pasiunčia kamuolį į vartus galva. Suomiai priekyje rezultatu 1:0.

55 min. Danai aktyviau pradėjo ir keliskart atliko gana pavojingus smūgius, bet suomiu gynyba susitvarkė gana neblogai.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Žaidėjai grįžta į aikštę. Sužaidę kelias minutes jie išėjo į ilgąją pertrauką, kur šįsyk truks vos penkias minutes. Po pirmojo kėlinio rezultatas 0:0.

44 min. Pratęsus rungtynes Ch. Erikseną pakeitė Mathias Jensenas

Skelbiama, kad žaidėjo būkli stabili, jis reaguoja į aplinką ir kalba. Jam ligoninėje atliekami išsamesni tyrimai. Komandos ir UEFA nutarė pratęsti rungtynes.

44 min. UEFA paskelbė, kad mačas yra nutraukiamas. Kokia saugo būklė nėra aišku, jis neštuvais išneštas iš aikštės. Jį gaivino medikai.

43 min. Gana kietas futbolas. Suomiams keliskart prireikė medikų pagalbos.

Oj kokie situacija... danų lyderis Christianas Eriksenas tiesiog susmuko aikštįje. Medikai skubiai pribėgo prie saugo.

29 min. Danai ilgiau kontroliuoja kamuolį rungtynėse (60 proc.) laiko. Jie kol kas atliko 7 smūgius link vartų, o suomių sąskaitoje vis dar nulis.

16 min. E.Hojbjergas siunčia labai pavojingą kamuolį galva link vartų, tačiau suomiams kol kas pavyksta išlaikyti sausus vartus. Bet mačo pradžioje danai juos spaudžia kaip reikiant.

8 min. Danai iškart pradėjo rungtyniauti kiek atyviau. Kėlė kelis kampinius prie suomių vartų, dar sykį sėkmingai sužaidė Suomijos vartininkas.

1 min. Kopenhagoje prasideda Skandinavijos derbis. Šeimininkus palaiko daugiatūkstantinė sirgalių armija.

Komandų starto sudėtys:

Danija (4-3-3): Kasparas Schmeichelis; , Joakimas Maehle, Simona Kjaeris, Andreas Christensenas, Danielis Wassas; Thomas Delaney, Pierre'as-Emile Hojbjergas, Christianas Eriksenas; Martinas Braithwaite, Jonas Older Windas, Yussufas Poulsenas.

Suomija (4-4-2): Lukasas Hradecky; Paulus Arajuuri, Danielis O'Shaughnessy, Jukka Raitala, Jere Uronenas; Joonas Toivio, Glenas Kamara, Robinas Lodas, Timas Sparvas;  Joelis Pohjanpalo, Teemu Pukki,

*****************

Euro 2020 truks lygiai mėnesį – finalas įvyks liepos 11 d. Čempionatas turėjo vykti praėjusią vasarą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo perkeltas į 2021 m. Europos pirmenybėse dalyvauja 24 rinktinės, kurios yra išskirstytos į 6 grupes.

Čempionatas vyksta net 11-oje miestų, o svarbiausios kovos persikels į legendinį Vemblio stadioną Anglijoje. Iš grupių į atkrintamąsias varžybas pateks dvi pirmas vietas užėmusios komandos ir keturios geriausios rinktinės, likusios trečios.