Fantastiškai išsigelbėjęs Monako „AS Monaco“ (9-3) klubas su Donatu Motiejūnu pratęsė pergalių seriją Eurolygoje. Trečias rungtynes iš eilės laimėjusi lietuvio atstovaujama ekipa svečiuose po pratęsimo 95:94 (17:23, 28:25, 20:14, 23:26, 7:6) palaužė prieš Madrido „Real“ (8-4) krepšininkus ir nutraukė jų šešių pergalių seriją turnyre.

D.Motiejūnas rungtyniavo 24 minutes, per kurias pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, išprovokavo pražangą, kartą pats prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Atstumas tarp ekipų ryškėti ėmė antrajame kėlinyje, kai aikštės šeimininkai pirmą kartą mače susikrovė dviženklį pranašumą (28:38).

Vis dėlto, dar prieš didžiąją pertrauką svečiai gerokai nurėžė deficitą ir sumažino jį iki vos 3 taškų (45:48). Madrido klubas pavojingai tolti ėmė ketvirtajame kėlinyje, kai po dviejų tritaškių iš eilės nutolo 8 taškais (70:78).

Visgi, likus žaisti pusantros minutės svečiai sugrįžo į rungtynes ir po Jordano Loydo tritaškio priartėjo iki 3 taškų (81:84).

Po taiklių aikštės šeimininkų baudų metimų savo žodį tarė ir Elie Okobo. Jo tritaškis arti svečius iki 2 taškų (84:86). Kitoje atakoje sekė pražanga, o Walteris Tavaresas neklydo nuo baudų metimo linijos (84:88).

Paskutinėmis sekundėmis kamuolys atsidūrė D.Motiejūno rankose. Puolėjas ryžosi tritaškiui, šis skriejo pro šalį, bet kamuolį pavyko atsikovoti ir galiausiai Mike‘as Jamesas įkalė tritaškį su pražanga, pataikė baudos metimą ir išlygino rezultatą – 88:88.

Likus 4 sekundėms, lemiamas metimas „Real“ gretose buvo patikėtas Džananui Musai. Šis metė tolimą metimą, tačiau tikslo nepasiekė ir komandos žaidė pratęsimą. Jo metu komandos keitėsi dažniau taikliais baudų metimais nei tiksliais šūviais iš žaidimo.

Jo pabaigoje Dž.Musa dviemis baudų metimais priartino aikštės šeimininkus iki minimumo (95:94). Visgi, Madrido ekipa rinkosi taktiką neprasižengti ir to pasigailėjo.

Svečiai praktiškai išdegino visą atakos laiką. M.Jamesas paleido tritaškį, šis buvo netikslus, tačiau po atkovoto kamuolio šeimininkai jau nespėjo užpulti.

„AS Monaco“: Mike‘as Jamesas 28 (4/11 dvit., 4/7 trit., 8/12 baud., 13 išpr. praž., 27 n. b.), Jordanas Loydas 19, Alpha Diallo 12 (8 atk. kam.), Elie Okobo 9, Donatas Motiejūnas 8.

„Real“: Džananas Musa 24 (4/5 dvit., 2/7 trit., 10/11 baud., 26 n. b.), Walteris Taversas 17 (18 atk. kam., 3 blk., 28 n. b.), Sergio Llullas ir Guerschonas Yabusele po 12, Alberto Abalde 11.