14
Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Lietuva – Kinija (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Antradienį Lietuvos ledo ritulio rinktinė kovingose ir atkakliose rungtynėse įveikė Kinijos ledo ritulininkus 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Rono Pasco auklėtiniai laimėjo ketvirtas rungtynes iš eilės ir pirmenybių finale penktadienį kausis su taip pat dar nepralaimėjusia Ukrainos nacionaline ekipa.

14

Lietuvos rinktinė tiesiog dominavo puolime ir vien trečią kėlinį pagal metimus į vartus laimėjo 14:2. Apskritai lietuviai metė 35 kartus į vartus, tuo tarpu kinai – tik 15.

Užsitikrino sidabrą

Šį pergalė padėjo lietuviams užsitikrinti sidabro medalius.

Pirmajame kėlinyje lietuviams pavyko pirmiesiems pasižymėti. Penktą mačo minutę ketvirtą savo įvartį čempionate pelnė Markas Kaleinikovas.

6-ą rungtynių minutę po grubaus varžovo veiksmo lietuviai įgijo kiekybinę persvarą, tačiau per dvi minutes mūsiškiams pasižymėti nepavyko.

Vėliau lietuviai dominavo aikštelėje ir nors pasižymėti nepavyko, tačiau vien pirmajame kėlinyje metimų atliko vos ne tris kartus daugiau smūgių (15 prieš 6).

Antrajame kėlinyje jau kinai buvo kiek aktyvesni bei turėjo daugiau pavojingesnių progų. Antroje kėlinio pusėje lietuviai du kartus iš eilės žaidė daugumose, tačiau ir tai nepadėjo atlikti daugiau metimų nei kinai.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Paulius Gintautas (40:53, rez. perd. Ugnius Čižas ir Edgaras Protčenko), kurio metimas skriejo į kinų vartininką, tačiau ritulys praskriejo vartų liniją ir lietuviai išsiveržė į priekį 2:0.

Pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje teisėjai skyrė baudinį į Kinijos rinktinės vartus, o Martynas Grinius sugebėjo pergudravo Kinijos rinktinės vartininką bei įmušė trečią įvartį – 3:0!

Reikės stabdyti rezultatyviai žaidžiančią Ukrainą

Lietuviai per pirmąsias trejas rungtynes neturėjo didesnių problemų ir 3:0 nugalėjo Ispaniją, 6:1 įveikė Estiją bei 3:2 palaužė Nyderlandus.

Be pralaimėjimų čempionate žengianti Ukraina čempionate yra pelniusi 27 įvarčius, o į savo vartus praleido vos vieną įvartį, kai 6:1 įveikė Estiją.  Lietuva savo ruožtu jau yra pelniusi 15 įvarčių ir praleidusi tris.