Šeštadienio vakarą į pirmąją kontrolinių rungtynių kovą stojo pagrindinės Lietuvos rinktinės kandidatai. Paskutiniame kėlinyje stipriai įsibėgėję lietuviai Ukrainos krepšininkus įveikė rezultatu 100:72.

Pirmasis kėlinys lietuviams prasidėjo ramiai ir abi komandos pasikeisdamos pelnė taškus. Likus dviem minutėms lietuviai turėjo minimalią – dviejų taškų – persvarą, tačiau netaikli Mato Jogėlos ataka ir Eimanto Bendžiaus pražanga Ukrainos krepšininkams suteikė galimybę išsiveržti į priekį.

Paskutinį Tomo Dimšos metimą „nugesino“ prasižengę priešininkai, o po dviejų taiklių baudų rezultatas tapo lygus (21:21).

Antrajame kėlinyje situacija pradėjo keistis. Nors ketvirčio pradžia buvo apylygė, tačiau po bene tobulo Deivido Sirvydžio tritaškio situacija pradėjo keistis, kai aikštėje įsiplieskė Eimantas Bendžius.

Įsibėgėjęs E. Bendžius per 7 minutes Lietuvos rinktinei pelnė net 13 taškų ir į ilgąją pertrauką lietuviai išėjo su 13 taškų persvara (51:38).

„Dinamo“ žaidžiantis E. Bendžius nestabdė ir trečiajame kėlinyje, o taškus vieną po kito rinko ir Vaidas Kariniauskas. Likus vienai trečio ketvirčio minutei D. Motiejūnas užklumpa varžovą nepasiruošusį, atima kamuolį ir pelno du lengvus taškus ir lietuviai prieš lemiamą kėlinį išlaiko dviženklę persvarą (69:58).

Ketvirtą kėlinį pradeda puikus atkovotas M. Kuzminsko kamuolys ir gražus dėjimas iš viršaus. Per pirmąsias keturias paskutinio ketvirčio minutes Lietuvos krepšininkai sumeta net 17 taškų iš eilės, varžovams neleisdami pelnyti nei vieno.

Pirmuosius taškus Ukraina pelno prabėgus pusei ketvirtojo kėlinio baudų metimais, tačiau persvara išliko triuškinanti, o po M. Jogėlos tritaškio tik dar padidėjo – 89:60.

Rezultatyviausiai rungtyniavo Vaido Kariniausko (18), Mindaugo Kuzminsko (16) ir E. Bendžiaus (16) trijulė.

Ant parketo bent keliolikai minučių pasirodė visi dvylika registruotų žaidėjų. Šįkart iš kandidatų sąrašo mačui neregistruoti buvo Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis, Dovydas Giedraitis, Ąžuolas Tubelis, Jonas Valančiūnas ir Laurynas Birutis.

Kitas išbandymas mūsiškių laukia rugpjūčio 1 d. (antradienį), kuomet 19.30 val. „Žalgirio“ arenoje prasidės susitikimas su Sakartvelo rinktine. Tiesiogiai mačą transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 18, Mindaugas Kuzminskas 16, Eimantas Bendžius 16, Donatas Tarolis 12, Donatas Motiejūnas 9, Matas Jogėla ir Deividas Sirvydis po 8, Tomas Dimša 7, Gabrielius Maldūnas 6.

Ukraina: Oleksandras Kovliaras 18, Oleksandras Mishula 12, Viacheslavas Bobrovas 11, Vitaliijus Zotovas 8, Andriijus Voinalovychius 7.

Lietuvaičiai pasiduokit nes ukrainiečiai ims raudot kad ne jie laimėjo. Jie dabar šventi ir turi visada laimėt .
kokiu skirtumu pasiduos,kad pagerbt Ukraina,kuri apgins Lietuva nuo visu priesu,anot Nausedos??