tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Malonią staigmeną sirgaliams pateikusi ir UEFA Tautų lygoje Albanijos rinktinę įveikusi Lietuvos vyrų nacionalinė komanda pradeda keturių dienų atkarpą, per kurią laukia dvejos rungtynės. Valdo Urbono kariauna trečiadienį sužais draugišką mačą Estijoje, o sekmadienį Vilniuje susikaus su Baltarusijos rinktine.

Malonią staigmeną sirgaliams pateikusi ir UEFA Tautų lygoje Albanijos rinktinę įveikusi Lietuvos vyrų nacionalinė komanda pradeda keturių dienų atkarpą, per kurią laukia dvejos rungtynės. Valdo Urbono kariauna trečiadienį sužais draugišką mačą Estijoje, o sekmadienį Vilniuje susikaus su Baltarusijos rinktine.

REKLAMA

Draugiškos rungtynės Estijoje V. Urbono komandai bus tarsi pasiruošimas svarbiai Tautų lygos dvikovai. Abu laukiantys varžovai demonstruoja gana panašų futbolą, tačiau Lietuvos rinktinei tiek estai, tiek baltarusiai yra itin sunkiai įkandami varžovai.

Lietuvos nacionalinė komanda paskutinį kartą estus įveikė 2016 metais, o Baltarusijos rinktinės nėra nugalėjusi nė karto.

„Neaišku, ką treneriai Estijoje norės pamatyti, ką norės išbandyti, todėl favoritų čia neišskirčiau jokių. Tokios rungtynės yra pasiruošimas ateičiai.

REKLAMA

Su Baltarusija tai tikrai nebūsime favoritai. Mano akimis, tai yra stipresnė komanda ir aš tuo net neabejoju. Albanijoje ne kiek mes laimėjome, kiek albanai pralaimėjo. O baltarusiai čia ne prie ko – jų pajėgumas koks buvo, toks ir liko. Nieko naujo nepasakysiu, bet Baltarusijos rinktinė šiai dienai yra stipresnė“, – trumpai apibendrina N. Kesminas.

REKLAMA

Bet įdomiau čia yra ne pati dvikova Estijoje, o tai, kad Lietuvos rinktinė žais dvejas rungtynes per keturias dienas.

Tai reiškia, kad rinktinės lyderiams nuo trečiadienio iki sekmadienio vakaro, tikėtina, kiekvienam teks po 180 minučių žaidybinio laiko, neskaičiuojant tarp rungtynių rengiamų treniruočių.

Tv3.lt paklausė Marijampolės „Sūduvos“ kineziterapeuto, atsakingo už futbolininkų traumų prevenciją, Nerijaus Stepanausko, kiek realu yra visiškai pilnai rinktinės žaidėjams pasiruošti rungtynėms su Baltarusija.

REKLAMA

Ilgą patirtį futbolininkų sveikatos stebėjime ir priežiūroje sukaupęs N. Stepanauskas tikina, kad keturios dienos yra būtent ta riba, leidžianti atsistatyti kūnui, tačiau vien faktas, kad tai yra įmanoma, iškart nereiškia ir gero rezultato.

„Atsistatyti tikrai įmanoma. Jei sportininko fizinis pasirengimas yra aukštame lygyje, tai tikrai įmanoma. Vidutiniškai kūnas pilnai atsistato per 72 valandas. Žinoma, priklauso ir nuo to, kokios būsenos jis žaidžia pirmąją dvikovą – galbūt rungtynės vyko dar prieš kelias dienas, tada pilnai pasiruošti neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

Keturios dienos yra riba, per kurią gali atsistatyti. Trys dienos jau būtų labai sunku, pilnai pasiruošti per tokį laiką nespėja ir Anglijos ar Vokietijos klubų žaidėjai su visomis jiems suteikiamomis sąlygomis. Aišku, visada yra labai daug „jeigu“ – priklauso, kokios strategijos treneriai imasi treniruočių metu, kokį krūvį paskirsto žaidėjams. Taip sužaisti per savaitę du kartus yra normalu, bet, aišku, jei reiktų žaisti kokias penkias savaites iš eilės tokiu tempu, tai būtų nebepakeliamas krūvis“, – dėstė N. Stepanauskas.

REKLAMA

Kineziterapeutas pastebi ir dar vieną metai iš metų futbolininkus lydinčių tendencijų. Nuovargis yra glaudžiai susijęs su pasiektu rezultatu.

„Labiau futbolininkas pavargsta tada, kai jis pralaimi. Kai laimi, tas nuovargis įgauna visai kitokią prasmę, netgi kitaip savo kūną išjauti“, – tvirtina N. Stepanauskas.

Komentatorius N. Kesminas sekmadienio rungtynių prieš Baltarusiją vis tik laukia su šiokiu tokiu nerimu – pasak jo, Lietuvos rinktinė turi tik du minimalius pranašumus: dirbtinės dangos aikštę ir gerą nuotaiką, likusią nuo išvykos į Albaniją.

REKLAMA

„Turime pranašumą dėl pačios aikštės. Sutikčiau su tais, kurie sako, kad mes esame labiau įpratę prie sintetinės dangos. Ypač įpratę yra tie žaidėjai, kurie rungtyniauja Lietuvoje, o tokių mūsų rinktinėje tikrai nemažai. Dėl sirgalių, tai kuo galime pasidžiaugti, kad LFF stadionas neblogai pritaikytas rungtynes stebėti būnant už tvoros – tokių pavyzdžių jau matėme, kai „Žalgiris“ žaidė Europoje. Rinktinė turbūt irgi sulauks bent saujelės sirgalių, tai šokių tokių pranašumų vis tik turime.

REKLAMA
REKLAMA

Baltarusiai stipresni, bet mūsiškiai gali išnaudoti tą vadinamą „momento pagavimą“ – jei pergalė Albanijoje mums pridėjo kažko, bent ko nors, tai energija aikštėje gali būti nebloga ir kova gali būti apylygė, bet aš gana skeptiškai žiūriu į šį variantą“, – dėstė N. Kesminas.

Tiesa, rinktinėje šįkart sirgaliai matys pačius geriausius jos žaidėjus: Arvydą Novikovą, Paulių Golubicką ir Justą Lasicką. Pasak komentatoriaus, šių futbolininkų turėjimas treneriui Valdui Urubonui gali tapti ne tik privalumu, bet ir iššūkiu.

REKLAMA

„Dabar tai yra stipresnė komanda. Valdui Urbonui bus nemenkas galvos skausmas ieškant būdų, kaip visus žaidėjus sutalpinti aikštėje. Nevyniodamas žodžių į vatą galiu pasakyti, kad Arvydas Novikovas, Paulius Golubickas ir Justas Lasickas yra trys geriausi rinktinės žaidėjai ir visi jie turi būti aikštėje, o tai yra savotiškas iššūkis treneriui – kaip viską sudėlioti, žinant tai, kad dabar turime ir Albanijoje laimėjusią rinktinę – pasodinti kažką ant suolo bus taip pat nelengva“, – sakė N. Kesminas.

Rungtynės Estijoje trečiadienį prasidės 19:00 val., o Lietuvos ir Baltarusijos dvikova Vilniuje sekmadienį prasidės tuo pačiu metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų