Kęstutis Kemzūra: „Žalgirio“ gynyba veikia puikiai

BEKO-LKL čempionate pats finalinių kovų įkarštis. Kauno „Žalgiris“ finalo lenktynėse su amžinu priešininku Vilniaus „Lietuvos rytu“ jau trimis žingsniais arčiau aukso žiedų, nei varžovai. Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra šį pavasarį apginęs Čekijos čempiono titulą, „Radiocentro“ laidai „BEKO-LKL apžvalga“ pasakojo, kodėl finalo serijoje žalgiriečiai pirmauja 3-0.

„Kauno „Žalgiris“ parengė teisingą taktiką ir jie sustabdė „Lietuvos ryto“ puolimą. Vilniečiai buvo geriausia puolanti komanda, daugiausiai tritaškių pataikanti ir greitų atakų surengianti ekipa. Jei žaidė „open court“ vadinamą žaidimą, tai žalgiriečiai privertė juos žaisti daugiau penki prieš penkis, o tai yra sudėtingiau. Svarbiausia tai, jog kauniečiai sustabdė „Lietuvos ryto“ lyderius G.Oreliką, M.Gecevičių, o A.Juškevičius šitoje serijoje neranda savo žaidimo“, – teigė K.Kemzūra.

Sostinės komandos padėtis finalo serijoje kebli, bet pasak K.Kemzūros nėra tragiška. Treneris įžvelgia kelią, kuriuo pasukę „Lietuvos ryto“ krepšininkai galėtų pakurstyti Vilniaus ekipos gerbėjų viltis.

REKLAMA

„Viskas priklauso nuo to, kokias korekcijas sugebės įvesti „Lietuvos rytas“, bet svarbiausia – kaip suras jėgų savyje kovoti psichologiškai. Aišku, didžiulė psichologinė persvara dabar yra „Žalgirio“ pusėje, jie jaučiasi saugesni ir manau nori kuo greičiau pabaigti šią seriją. „Lietuvos rytui“ yra sudėtinga situacija, bet nemanau, kad yra taip tragiška. Jiems reikia išspręsti užduotį kaip užpulti, kaip surengti daugiau greitų atakų.“

Dėl bronzos kovojantys „Neptūno“ krepšininkai, anot K.Kemzūros pasižymi rezultatyviu puolimu, itin pavojingi, kai žaidžia greitai, jie gali pataikyti iš toli, o „Juventus“ žaidėjai mažiau talentingi puolant, bet yra drausmingi, sugeba gintis. Tai, kad mažojo finalo serijos rezultatas dabar lygus yra kiek netikėta.

„Vis tiek atrodo, kad „Neptūnas“ turi daugiau talento puolime, bet aš manau, kad antrose runtynėse „Juventus“ pavyko sustabdyti puolimą. Žaidė drausmingai ir buvo pasiruošę gintis, matėsi, kad surado tinkamus sprendimus. „Neptūnui“ nelabai pasiteisino jų aikštės gynyba antrose rungtynėse. Aišku, šitoje serijoje dar visko bus, manau „Neptūnas“ turi rezervų ir aišku, namuose jie bus geresni puolime. O „Juventus“ reikia pakartoti tokią pat drausmingą gynybą.“

Trečiosios mažojo finalo rungtynės šiandien vyks Klaipėdoje, o superfinalo kovos šeštadienį bus pratęstos Vilniuje.

RC/K.Ibianskas


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2015-06-04 17:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galėtų treniruot Lietuvos Rytą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų