Visą savaitgalį Kauno mariose vykusi 31-oji tarptautinė „Rudens vėjo“ regata, kuri sutraukė 144 dalyvius iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, finišavo. Skirtingose jachtų klasėse prizininkais tapo ne tik regatos šeimininkai, Lietuvos buriuotojai, bet ir stiprią konkurenciją mūsiškiams sukūrę svečiai iš užsienio.

„Labai džiugu, kad pandemija leidžia atsigauti iš tiesų tarptautinio formato varžyboms – šiemet tradicinėje „Rudens vėjo“ regatoje sulaukėme net apie 20 buriuotojų iš Latvijos ir Estijos. Mūsų jauniesiems sportininkams tai buvo puiki proga pasivaržyti namų akvatorijoje, tačiau  didesniame ir stipresniame nei įprasta laivyne. Smagu, kad šiemet buriuotojus palepino ir oras, kuris buvo rudeniškai švelnus, o juk yra buvę metų, kai rytiniai startai būdavo duodami jau su šalna“,- džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Arvydas Usnys.

Nors pirmąją dieną sportininkams dėl štiliaus teko praleisti krante, antrąją ir trečiąją varžybų dienas Kaune vyravo saulėti ir pakankamai stipriai vėjuoti orai. Abi likusias dienas pavyko įvykdyti po trejas lenktynes.

„Optimist“ laivyne tiek grupėje iki 12 metų, tiek iki 16 metų prizines vietas užtikrintai susirinko Lietuvos jaunieji buriuotojai. Pirmąją vietą U12 grupėje iškovojo Mila Krum (megaičių grupė, Vilnius) ir Kastytis Tuminauskas (berniukų grupė, Kaunas), o U16 grupėje - Mariya Shramkova (merginų grupė, Neringa) bei Rokas Rimša (vaikinų grupė, Kaunas). Olimpinėje vyrų jachtų klasėje „Laser Standard“ prizines vietas taip užėmė Lietuvos atstovai. Pirmąją poziciją iškovojo Neringos buriuotojas Vasily Shramkov.

Tuo tarpu, „Laser Radial“ jachtų klasėje tiek merginų, tiek vaikinų grupėje pirmąsias vietas iškovojo svečiai iš Talino - Mia Marin Lilientham bei Richard Marcus Arge. Itin stipriai pasirodė „Laser 4.7“ klasės buriuotojos iš Latvijos – Šarona Caune ir Alise Riekstina, kurios atitinkamai dalinosi pirmąją ir antrąją vietas. Trečiąją vietą šioje grupėje iškovojo taip pat svečiai – Estijos buriuotoja Karolina Harm.

31-oji tarptautinė „Rudens vėjo“ regata Kaune vyko rugsėjo 30 - spalio 3 dienomis. Pilnus rezultatus galima rasti čia.

1. Mariya Shramkova (Neringa)

2. Mingailė Plučaitė (Kaunas)