NBA lygos Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje ir toliau puikiai grumiasi Naujojo Orleano „Pelicans“ su Jonu Valančiūnu. Lietuvio ekipa namuose 118:103 (25:22, 24:29, 35:23, 34:29) pranoko Fynikso „Suns“ ir išlygino  serijos rezultatą 2:2.

Aukštaūgis iš Lietuvos pasižymėjo galingu žaidimu ir per 33 minutes įmetė 26 taškus (8/14 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 7/11 baudų metimų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, padarė klaidą ir 2 sykius prasižengė.

Jam tai yra rezultatyviausias karjeros pasirodymas atkrintamosiose, ankstesnis rekordas buvo 24 taškai.

„Pelicans“ kiek geriau pradėjo mačą, bet varžovai netrukus prisivijo ir aikštėje užvirė atkakil kova. Bet iškart po pertraukos  „Pelicans“ vėl pavyko truktelėti į priekį ir po mini spurto susikrauti 10 taškų persvarą (84:74).

Tai, kaip vėliau pasirodė, buvo lemiamas momentas, nes paskui Fynikso ekipa nors ir bandė vytis, bet šeimininkai labai solidžiai atsakydavo į visus varžovų spurtus ir išlaikė pergalingą pranašumą iki rungtynių pabaigos.

J. Valančiūnas iš viso ketvirtajame kėlinyje įmetė 11 komandos taškų. „Suns“ vis dar žaidė be traumuoto lyderio Devino Bookerio.

Nugalėtojams Brandonas Ingramas surinko 30 taškų, C.J. McCollumas pridėjo 18.

Pralaimėjusiems  Deandre Aytonas pelnė 23 taškus, JaVale'as McGee pridėjo 14

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Jonas Valančiūnas 26 (15 atk. kam.), C.J. McCollumas 18 (9 atk. kam.), Herbertas Jonesas 13, Devonte Grahamas 8.

„Suns“: Deandre Aytonas 23 (8 atk. kam.), JaVale'as McGee 14, Cameronas Johnsonas 13, Jae Crowderis 11, Mikalas Bridgesas ir Cameronas Payne'as po 8.