Startavo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyras. Pirmąją jo dieną Alytaus „Dzūkija“ svečiuose 89:84 (28:13, 19:23, 24:19, 18:29) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ ekipą.

Atsakomąjį mačą komandos Alytuje žais spalio 16 dieną, o į kitą etapą žengs geresnį įmestų ir praleistų taškų skirtumą turinti ekipa.

„Žalgirio“ dubleriai šiose rungtynėse vertėsi be svarbiausių savo žaidėjų: dėl treniruotės su pagrindine komanda mačą praleido Rokas Jokubaitis, Erikas Venskus ir Lukas Uleckas, tuo tarpu Kerras Kriisa kartu su Estijos 3x3 komanda dalyvauja jaunimo olimpiadoje Argentinoje.

Nepaisant to, „Žalgiris-2“ garbingai atsilaikė prieš oponentus iš „Betsafe–LKL“, o paskutinio kėlinio metu net atkūrė didelę intrigą.

Nors ketvirtį „Žalgirio“ dubleriai pradėjo atsilikdami 55:71, netrukus tikslą pasiekė trys tolimi metimai, svarbius taškus iš įvairių distancijų rinko Vitalijus Kozys, o po Lauryno Vaištaro ir Arno Adomavičiaus metimų komandas skyrė vos 7 taškai – 78:85.

Likus pusantros minutės tritaškį smeigė A. Adomavičius, o po Egidijaus Dimšos baudų dar vieną šūvį pridėjo V. Kozys – 84:87. Likusios buvo 46 sekundės, M. Sušinskas buvo taiklus, o Modestas Kancleris nebepataikė ir „Dzūkija“ iškovojo pergalę.

Iki tol Alytaus komanda turėjo didžiulį pranašumą priekinėje linijoje ir tuo pasinaudojęs Paulius Petrilevičius jau mačo pradžioje leido „Dzūkijai“ pirmauti 17:7. Svečiai ilgą laiką pirmavo solidžiai (31:15), bet po atkarpos 9:3 žalgiriečiai skirtumą pavertė vienaženkliu – 27:36.

Iki ilgosios pertraukos „Žalgiriui-2“ dar pavyko nepaleisti į priekį „Dzūkijos“, bet P. Petrilevičius buvo nesustabdomas, rezultatyviai žaidė ir Paulius Danisevičius, o tai komplikavo šeimininkų padėtį – 68:49. Ją pataisyti pavyko tik paskutiniame kėlinyje.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 24 (9 atk. kam., 5 praž., 33 n.b.), Paulius Danisevičius 15, Matas Jogėla 10, Dominykas Domarkas 9, Mindaugas Sušinskas ir Egidijus Dimša (10 atk. kam.) – po 8.

„Žalgiris-2“: Marius Valinskas 17, Vitalijus Kozys 14 (7 išpr. praž.), Arnas Adomavičius 13, Giedrius Bergaudas 12.

„Nevėžis“ palaužė marijampoliečius

Kitose rungtynėse Kėdainių „Nevėžio“ ekipa po atkaklios kovos išvykoje 82:75 (28:17; 16:19; 19:26; 19:13) susitvarkė su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir įgijo 7 pranašumą prieš lemiamą susitikimą.

Pirmajame turnyro etape komandos tarpusavyje žaidžia dvejas rungtynes, o geresnį taškų santykį po jų turinti ekipa patenka į kitą etapą. Atsakomosios šios poros rungtynės vyks spalio 16 dieną Kėdainiuose.

Svečiai iš Kėdainių jau pirmajame kėlinyje spurtavo 9:2 ir įgijo solidų pranašumą (20:13). Apsukų iki ketvirčio pabaigos nemažinęs „Nevėžis“ po pirmųjų 10 minučių pirmavo 28:17.

Vis dėlto marijampoliečiai taip lengvai pergalės atiduoti nesiruošė ir į ilgąją pertrauką išėjo turint vienaženklį deficitą – 36:44.

Po pertraukos aikšės šeimininkai įsijungė aukštesnę pavarą, surengė spurtą 11:1 ir persvėrė rungtynių rezultatą (47:45). Vis dėlto prieš paskutines 10 rungtynių minučių minimalų pranašumą turėjo svečiai iš Kėdainių – 63:62.

Vis dėlto „Nevėžio“ spurtas 9:3 leido svečiams kiek lengviau atsikvėpti rungtynių pabaigoje (80:72). Per likusį laiką „Sūduvai-Mantingai“ nepavyko atkurti intrigos ir praėjusį sezoną NKL finaliniame ketverte žaidę marijampoliečiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 18 (8 atk. kam., 29 n.b.), Justinas Jogminas 14 (7 atk. kam.), Aurimas Urbonas 11, Žygimantas Šimonis 9.

„Nevėžis“: Chauncey Collinsas 18, Valdas Vasylius 13, Simas Buterlevičius 11, Gabrielius Maldūnas 10 (6 atk. kam.), Aidas Einikis 9.

„Juventus“ laimėjo

Rungtynes spurtu 14-0 pradėję Utenos „Juventus“ krepšininkai nukovė Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandą.

Puikiai ketvirtąjį kėlinį pradėję svečiai susikrovė 17 taškų persvarą, kurią išsaugojo iki kėlinio pabaigos ir rezutatu 81:64 (22:11, 11:16, 26:23, 22:14) šventė pergalę.

Į pergalę „Juventus“ vedė Martinas Gebenas pelnydamas 19 taškų, atkovodamas 6 kamuolius ir blokuodamas 2 metimus. 13 taškų pridėjo Marius Runkauskas. Klaipėdiečių gretose nesulaikomai žaidė Erikas Kubilius, jis pelnė 27 taškus (11/17 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Galingai susitikimą pradėję uteniškiai tiesiog dominavo aikštelėje. Pirmojo ketvirčio metu, svečiai varžovams leido įmesti tik 2 metimus iš žaidimo, o visus 11 komandos taškų pelnė nuo suolo pakilę atsarginiai žaidėjai. Klaipėdiečiai gelbėjosi išprovokuodami net 8 pražangas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų ir grįžo į kovą. Kelinio pabaigoje pasikarščiuoja Marius Runkauskas, taip užsidirbdamas techninę pražangą, kuri jam yra 4 asmeninė. Runkausko pavyzdžiu seka ir Gainesas, užsidirbdamas techninę pražangą. Po chaotiškos ketvirčio pabaigos komandas skyrė vos 6 taškai.

Po ilgosios pertraukos tendencijos nepasikeitė, dar vieną techinę pražangą užsidirbo Utenos „Juventus“ komanda. Šį kartą ją gavo Tomas Dimša.

Kovą po krepšiu 44:39 laimėjo namuose žaidę klaipėdiečiai, tačiau tai nepadėjo kompencuoti tragiško 29% (18/61 met.) pataikymo.

Paskutiniame ketvirtyje Utenos ekipa pradėjo dar vienu spurtu 11-3 ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 17 taškų. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ priešnuodžių neberado ir pripažino uteniškių pranašumą.

Utenos ekipa vertėsi be vieno iš komandos lyderių - Karolio Guščiko.

„Neptūnas-Akvaservis“: Erikas Kubilius 27 (6 atk. kam), Nojus Mineikis 9 (6 atk. kam.), Tadas Pažėra 7 ( 7 atk. kam. 6 rez. perd.).

Juventus“: Martinas Gebenas 19 (6 atk. kam.), Marius Runkauskas 13, Tomas Dimša ir Alexanderis Hamiltonas po 10.