Kalniečio sveikatos būklę atskleidęs Maskoliūnas: „Broko daug, bet viskas gerai“

Lietuvos vyrų rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasiruošimą olimpiniam krepšinio atrankos turnyrui, o po mačo treneris Darius Maskoliūnas ne tik kalbėjo apie rungtynes, bet ir Manto Kalniečio sveikatą.

29

Jono Valančiūno vedama nacionalinė komanda Kaune 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:9) neturėjo didelių problemų su Dominikos Respublika.

Lietuviai neįtikėtinai metė dvitaškius – 31 taiklus metimas iš 39 (79 proc.).

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kontrolinės rungtynės: Lietuva – Dominikos Respublika

„Mes visą laiką akcentuojame, kad norime kuo daugiau pigių taškų. Turime tikrai atletiškus tiek didelius, tiek gynėjus, reikia išnaudoti jų greitį, nes tai yra mūsų privalumas. Šiandien tai momentais pavyko. Broko daug, bet viskas gerai – tai tik primos rungtynės“, – po mačo sakė D. Maskoliūnas.

Paprašytas išskirti didžiausią pozityvą, D. Maskoliūnas atsigręžė į žaidėjų patriotiškumą.

„Didžiausias pozityvas, kad visi žaidėjai yra čia ir yra sveiki – be daug atostogų, todėl neturėjo laiko išeiti iš formos, nereikia stipraus įėjimo į ją. Momentais neblogai atrodome, bet laiko dar turime ir bandysime, kad tai atrodytų dar geriau.

Man didžiausias pozityvas, kad nepaisant trumpų atostogų visi susirinko, visi sveiki, visi užsivedę, nori. Tradicijos nuo neatmenamų laikų, kad rinktinėje yra noras ir tai labiausiai džiugina. Šiandien išskirti kažką sunku, galbūt gera energija, ypatingai antroje pusėje, noras bėgti į priekį. Daugiau pozityvo paieškosime pasidarę vaizdo analizę. Stengsimės vyrams kuo daugiau rodyti – rodėme iš treniruočių, rodysime iš rungtynių. Trumpas laiko tarpas, per šias video sesijas jie daugiau pamato, daugiau įsitikina ir patiki tuo, ką bandome akcentuoti ir turime daryti teisingai“, – teigė treneris.

Antroje mačo pusėje lietuviai varžovams leido pelnyti tik 18 taškų, kai pirmoje – net 41.

„Mes eksperimentuojame, žaidžiame su gynyba, kurią, galvojame, kad naudosime mažai. Nežinau, viskas priklauso nuo priešininko, bet antroje pusėje buvo daugiau atidumo, nebuvo tokių žioplų klaidų, kurios neleido varžovams pelnyti lengvtų taškų“, – pasikeitusius skaičius lygino jis.

REKLAMA

„Korekcijų visą laiką gali įvykti, bet puikiai suprantate, kad turėjome tik dvi treniruotes – per vieną poziciją mes dar stringame deriniuose, nors ir stengiamės, kad jie būtų kuo paprastesni. Mes tikrai nenorėjome apkrauti Domui smegenų, kad žinotų ir ketvirtos pozicijos derinius. Bet visko gali būti – mes matome, kaip žaidžia mūsų būsimi varžovai.

Dviem dideliems, dviem labai stipriems ir aukščiausio lygio žaidėjams kaip Jonas ir Domas baudos aikštelės gali būti per mažai. Kai nėra pagalbų, prieš juos atstovėti vienas prieš vieną praktiškai negali niekas“, – mano jis.

Šiame susitikime aikštėje pasirodė visi 12 krepšininkų, o taškų nepelnė tik Arnas Butkevičius. Neregistruoti buvo traumą besigydantis Mantas Kalnietis ir Gytis Masiulis.

„Mantas jau praktiškai pilna jėga sportuoja ir sekančio ciklo pradžioje prisijungs porie mūsų ir sportuos pilna jėga“, – dėl kapitono sveikatos būklės nuramino D. Maskoliūnas.

Jį starto penkete pakeitė 20-metis Rokas Jokubaitis, pelnęs 6 taškus.

„Rokas sezono metu nedaug žaidė pagrindiniu įžaidėju, buvo mėtomas per 1-2 poziciją, bet mes čia jį matome kaip tikrą pirmą numerį, tikrą įžaidėją“, – pabrėžė D. Maskoliūnas.

Su Dominikos Respublikos rinktine lietuviai dar kartą sužais birželio 24 d., o birželio 22 d. susitiks su Rusija.

Olimpinį vyrų krepšinio atrankos turnyrą Kaune lietuviai pradės nuo birželio 29-osios. Lietuvos rinktinės krepšininkai turnyrą pradės su Venesuelos nacionaline komanda, o liepos 1-ąją krepšininkai susitiks su Pietų Korėjos rinktine.

Kitoje grupėje (B) rungtyniaus Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos krepšininkai. Į pusfinalį pateks tik po dvi geriausias grupės komandas.

Visas rungtynes rodys TV3 televizija, naujos kartos televizija „Go3“, o olimpinį krepšinio atrankos turnyrą galėsite stebėti ir portale tv3.lt!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų