Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes: tai padėjo pasiekti pergalę

Fotogalerija, geriausi epizodai

Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Naujojo Orleano „Pelicans“ (15-11) krepšininkai iškovojo pergalę NBA lygoje. Lietuvio atstovaujama ekipa svečiuose 112:107 (21:20, 29:19, 26:37, 36:31) nugalėjo Šarlotės „Hornets“ (7-16) komandą.

Naujojo Orleano klubui tai buvo trečioji pergalė iš eilės lygoje.

37 minutes žaidęs J.Valančiūnas pelnė 29 taškus (9/12 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, padarė 2 klaidas, 3 sykius prasižengė.

Lietuvis pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą šį sezoną ir perspjovė lapkričio 19 dieną 26 taškų pasirodymą prieš Minesotos „Timberwolves“ komandą.

J. Valančiūno taškų karjeros rekordas NBA lygoje per vienerias rungtynes buvo pasiektas 2021 m. lapkričio 29 d. kai lietuvis mače su „Clippers“ pelnė net 39 taškus.

Svečiai atitrūko antrojo kėlinio pabaigoje, kai surengė spurtą 11-0 ir pirmą kartą mače susikrovė dviženklį pranašumą (48:37).

Vis dėlto  tai lengvos pergalės nežadėjo. dar prieš ketvirtą kėlinį aikštės šeimininkai visiškai panaikino turėtą deficitą ir persvėrė rezultatą (73:76).

Lemiamo ketvirčio metu „pelikanai“ ir vėl šovė į priekį (92:82). Šarlotės ekipa neketino nuleisti rankų ir priartėjo (107:104), bet svarbiausiu metu svečiai rinko taškus ir pergalės iš rankų nepaleido – 112:107.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 29 (9/12 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud., 13 atk. kam.), Zionas Williamsonas 21 (11 atk. kam.), CJ McCollumas 19, Trey Murphy 13, Herbertas Jonesas 11, Brandonas Ingramas (7 rez. perd., 9 kld.) ir Jose Alvarado (8 atk. kam.) po 8.

„Hornets“: Terry Rozieras 30 (7/14 dvit., 4/11 trit., 4/4 baud., 6 rez. perd.), Milesas Bridgesas 27 (10 atk. kam.), Nickas Richardsas ir Brandonas Milleris po 16, Gordonas Haywardas 9.