Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) be pergalių lieka Jonas Valančiūnas ir jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (0/3), kuri svečiuose 89:96 (27:28, 14:26, 26:15, 22:27) nusileido Minesotos „TImberwolves“ (2/0) klubui. Rungtynės sėkmingai susiklostė vidurio puolėjui iš Lietuvos, kuris ne tik pelnė 20 taškų, bet ir pridėjo 17 atšokusių kamuolių.

Minesotos ekipa ėmė krautis pranašumą dar iki didžiosios pertraukos (54:39), tiesa, „Pelicans“ nepaleido varžovų tolyn ir prisivijo. Komanda rengė gerą atkarpą, o galiausiai lietuvis baudų metimais lygino rezultatą (63:63), tad trečiasis kėlinys baigėsi tuo, kad „Pelicans“ atsiliko vos 67:69. Vis tik lemiamo finišo metu varžovai vėl pabėgo (80:68) ir jų svečiai nebeprisivijo. Likus pusantros minutės intriga dar buvo gyva (87:91), bet D’Angelo Russellas ją žudė.

J.Valančiūnui tai kol kas geriausias mačas naujoje komandoje – jis fiksavo galingą dvigubą dublį. Lietuvis per 36 minutes pelnė 20 taškų (6/10 dvit., 8/8 baud.), atkovojo 17 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, kartą klydo, 5 – prasižengė.

Rezultatyvumu jį „Pelicans“ gretose lenkė tik Brandonas Ingramas, surinkęs 30 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 4 perdavimus. Šis tandemas pelnė daugiau nei pusę visos ekipos taškų. Naujojo Orleano ekipa pratai šaudė iš toli (9/40 metimai), o daugiausiai jų prametė Devonte Grahamas (1/10) ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris (2/13).

Nugalėtojams Karlas-Anthony Townsas iš 25 taškų net 15 surinko pirmame kėlinyje, bet mačo nebaigė dėl išnaudoto pražangų limito. „Pelicans“ dar lieka Minesotoje, nes čia žais ir pirmadienį.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 25, Anthony Edwardsas 19 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), D’Angelo Russellas ir Nazas Reidas – po 12, Malikas Beasley ir Jordanas McLaughlinas – po 6.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Jonas Valančiūnas 20, Nickeylas Alexanderis-Walkeris 14 (14 atk. kam.), Devonte Grahamas 11, Trey’us Murphy 6.