Pirmadienį pasaulio krepšinio čempionato C grupėje kovojo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Graikijos krepšininkai. Antrajame kėlinyje varžovus į priekį paleidę graikai nebesugebėjo sugrįžti į rungtynes ir 109:81 (23:19; 27:18; 29:19; 30:25) pripažino JAV pranašumą.

Pasiekę šią pergalę amerikiečiai užsitikrino vietą kitame etape, kuriame bus vieni iš Lietuvos varžovų.

Rungtynių pradžioje amerikiečiams reikėjo laiko, kad pagautų savo žaidimo ritmą. Tačiau įpusėjus kėliniui JAV rinktinė jau buvo priekyje 4 taškais (14:10). Pirmajame kėlinyje aikštėje buvo neįtikėtinas žaidimo tempas. Nors graikams pavyko pakovoti taškas į tašką, visgi tokio tempo žaidimą prieš amerikiečius atlaikyti sunku. Kėlinio pabaigoje graikai leido JAV rinktinei šiek tiek pabėgti į priekį (23:19).

Antrojo kėlinio pradžioje Graikijos krepšininkų žaidime gerokai padaugėjo klaidų. Tai leido amerikiečiams gerokai išsiveržti į priekį, o įpusėjus kėliniui JAV rinktinės treneris nusprendė leisti lyderiams pailsėti ir žaidė su antru penketu (40:25). Net ir JAV lyderiams sėdint ant suolelio komandas skyrė dviženklis taškų skaičius. Graikams šiek tiek gelbėjo tai, kad jie nesuteikė JAV krepšininkams antrųjų šansų, tačiau skirtumas tarp komandų vis tiek buvo dviženklis (50:37).

Po ilgosios pertraukos sugrįžę amerikiečiai ir toliau vykdė savo misiją ir tolo nuo varžovų. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui JAV rinktinė pirmavo 21 tašku (65:44). Kad ir ką bandydavo graikai, tai neleido jiems arčiau priartėti prie JAV krepšininkų, kurie tik didino savo pranašumą. Tiesa, antroje rungtynių pusėje sumažėjo rungtynių tempas, žaidimas tapo lėtesnis.

Lemiamas kėlinys tebuvo formalumas. Nors graikai nenuleido rankų ir bandė pasivyti varžovus taškų skirtumas buvo tiesiog per didelis. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje pasipylė abiejų komandų tritaškiai.

Graikijos rinktinė: Georgiosas Papagiannis 17 (7/12 dvit.), Nikolaosas Rogkavopoulosas 14 (4 atk. kam.), Ioannis Papapetrou 9, Thomas Walkupas 9 (7 rez. perd.), Eleftheriosas Bochoridis 8, Kostas Papanikolaou 8, Giannoulis Larentzakis 7.

JAV rinktinė: Austinas Reavesas 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 13, Anthony Edwardsas 13, Bobby Portis 10 (4 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 9, Tyrese Haliburtonas 9, Jarenas Jacksonas 9.

Šias rungtynes iš dalies gaubė 2006 m. aura – prieš 17 metų vykusiame pasaulio čempionato pusfinalyje Graikija 101:95 sugebėjo įveikti JAV rinktinę ir eliminavo amerikiečius dėl aukso medalių. Taigi, po 17 metų JAV rinktinė sugebėjo atsirevanšuoti už 2006 m. patirtą pralaimėjimą.

Kitose rungtynėse JAV susitiks su Jordanija, o Graikija kovos prieš Naujosios Zelandijos krepšininkus.

JAV pirmajame ture 99:72 įveikė Naująją Zelandiją, o Graikija 92:71 nugalėjo Jordaniją.

Su JAV ir Graikijos komandomis antrajame etape greičiausiai kovoso ir Lietuvos rinktinė.

Visas čempionato rungtynes galite stebėti  „Go3“ televizijoje.