Fynikso „Suns“ NBA atkrintamosiose varžybose startavo pergalingai – jaunųjų krepšininkų vedama ekipa namie 99:90 (32:25, 21:20, 28:23, 18:22) įveikė čempionų titulą ginančią Los Andželo „Lakers“.

Serijoje iki keturių pergalių „Suns“ pirmauja 1:0. Tai buvo pirmoji Fynikso ekipos pergalė atkrintamosiose po 11 metų pertraukos.

Devinas Bookeris nugalėtojams surinko 34 taškus, Deandre Aytonas pridėjo 21 ir 16 atkovotų kamuolių – abu jie pirmą kartą žaidė atkrintamosiose varžybose.

„Lakers“ komandoje išsiskyrė LeBronas Jamesas – 18 taškų (3/6 dvit., 3/7 trit., 3/6 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai, bet 5 klaidos.

Kitas lyderis buvo tylus – Anthony Davisas surinko 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius, bet „iš žaidimo“ pataikė vos 5 metimus iš 16.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Suns“ pirmavo 86:70, bet „Lakers“ laimėjo atkarpą 7:0 ir kiek priartėjo. Tada aikštėje kilo komandų susistumdymas, po kurio buvo išvarytas „Suns“ narys Cameronas Payne’as.

Vis tik čempionamas nepavyko priaartėti dar arčiau ir sukurti realios intrigos. „Lakers“ šiame mače pataikė tik 7 iš 26 tritaškių.

Vienas „Suns“ lyderių Chrisas Paulas antrame kėlinyje patyrė peties traumą ir toliau žaidė kęsdamas skausmus.

Po mačo 36-erių veteranas teigė, kad nepaisant to, bus pasiruošęs antroms rungtynėms.

„Suns“: D. Bookeris 34 (8 rez. perd., 7 atk. kam.), D. Aytonas 21 (16 atk. kam.), C. Johnsonas ir M. Bridge’as po 10, J. Crowderis 8, Ch. Paulas 7 (8 rez. perd.).

„Lakers“: L. Jamesas 18, D. Schroderis 14, A. Davisas 14, A. Drummondas ir M. Harrellas po 12, A. Caruso 10.