Saitamoje (Japonija) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate ketvirtadienį išdalintas pirmasis medalių komplektas.

Istorinius aukso medalius Japonijai laimėjo Riku Miura ir Ryuichi Kihara. Jie surinko 222,16 balo. Tai pirmas kartas istorijoje, kai japonai laimi auksą pasaulio čempionato porų varžybose. Pernai ši pora pelnė sidabrą. Antri liko titulo neapgynę amerikiečiai Alexa Knierim ir Brandonas Frazieris (217,48), treti – italai Sara Conti ir Niccolo Macii (208,08).

Japonai po trumposios programos susikrovė solidžią persvarą prieš amerikiečius. Laisvojoje programoje R.Miura vieną kartą neišsilaikė ant kojų, kai partneris ją išmetė į orą, o japonė nesėkmingai bandė nusileisti. Iš japonų buvo atimtas vienas balas ir jie nelaimėjo laisvosios programos, tačiau anksčiau susikrautos persvaros auksui užteko.

„Daug dirbome ties trumpąja programa ir tai pasiteisino, nors iki šiol esu kiek nusivylusi dėl pasirodymo laisvojoje programoje. Galvojau, kad nusileidau sėkmingai, bet staiga parkritau. Tada pamaniau, kad viską sugadinau. Buvau kiek sutrikusi, kai pamačiau, kad mes vis tiek pasiekėme geriausią savo sezono rezultatą. Esu labai laiminga dėl galutinio rezultato“, - sakė R.Miura, kuri sezono pradžią praleido dėl peties traumos.

Ketvirtadienį taip pat prasidėjo vyrų varžybos. Ten japonai irgi pagrįstai gali tikėtis medalio, nes trumpąją programą laimėjo Shoma Uno (104,63). Antras buvo JAV atstovas Ilia Malininas (100,38), trečias – Junhwanas Cha (99,64) iš Pietų Korėjos.

Lietuvius labiausiai dominančios šokių ant ledo varžybos startuos penktadienį. Ten pasirodys Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius bei Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.