7
 Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius (nuotr. SCANPIX)

Nors savo šokį atlikę Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pagerino karjeros rekordus, medalio pelnyti nepavyko. Nors buvo tikėtina, jog lietuviai gali laimėti bronzą, tačiau porai šiek tiek pritrūko ir pastarieji užėmė ketvirtąją vietą Europos dailiojo čiuožimo čempionate.

7

A. Reed ir S. Ambrulevičius čiuožė nuostabiai, publika apdovanojo sportininkus garsiomis ovacijomis. Pora už laisvąją programą gavo net 118.34 balo, o bendrasis jų pasirodymų rezultatas siekė 195,67 balo.

Surinkę tokius rezultatus sportininkai pagerino savo karjeros rekordus. Ankstesnis laisvosios programos rekordas priklausęs lietuviams 114,75 balo, tuo tarpu bendras poros rekordas iki šiol buvo 189,98.

Nepaisant visko, ketvirtoji vieta – aukščiausias S. Ambrulevičiaus ir A. Reed karjeros pasiekimas. Pernai Europos čempionate jie užėmė aštuntąją vietą.

Lietuviai nuo trečiosios vietos atsiliko vos per 0,23 balo. Bronzos medaliais pasipuošė Suomijos pora Juulia Turkkila ir Matthiasas Versluisas, surinkę 120,65 balo už laisvąją programą ir 198,21 balo iš viso.

Iškarto po Suomių pasirodymo pasidarė aišku, jog medalių Lietuvai nebus, kadangi vėliau ant ledo žengė dar aukštesnio lygio poros.

Antrąją vietą užėmė už laisvąją programą 123,77 balo ir iš viso 207,89 balo gavę britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas.

Auksu džiaugėsi italai Charlene Guignard ir Marco Fabbri, kurie dar 2022 m. Europos čempionate iškovojo bronzos medalius. Ši pora surinko 124,91 balo už laisvąją programą ir 210,44 balo iš viso.

Paulinos Ramanauskaitės ir Deivido Kizalos pasirodymas

Kelis kartus suklydę P. Ramanauskaitė ir D. Kizala surinko 81,14 balo ir su iš viso surinktais 136,20 balais užėmė antrąją vietą iš penkių pasirodžiusių porų.

Primename, jog už ilgąją programą lietuviai buvo surinkę 91.18 balo.

Galutinėje lentelėje Europos čempionate debiutavę P. Ramanauskaitė ir D. Kizala užėmė 17-ąją vietą.