Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtyniaus Klaipėdoje vykstančio Vlado Garasto taurės turnyro finale. Antrosiose turnyro rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo „Nizhny Novgorod“ komandą 72:56 (23:21, 13:20, 20:8, 16:7). Norint užimti pirmąją vietą grupėje „Žalgiris“ rusus turėjo įveikti bent 4 taškų skirtumu ir puikiai gindamiesi antroje mačo pusėje tą įvykdė, rašo oficialus klubo tinklalapis.

Pirmadienio rungtynių pradžia buvo beveik identiška vakarykščiam startui su „Neptūnu“. Žalgiriečiai leido varžovams kiek atsiplėšti, o patys per pirmąsias 6 minutes beveik visus taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Paulius Jankūnas nuo ten buvo taiklus 6 kartus iš eilės ir pradėjo mažinti atsilikimą, kurį galutinai panaikino Tadas Klimavičius ir Artūras Milaknis. Po perimtų kamuolių jie pelnė po 4 taškus per porą minučių ir išlygino rezultatą 19:19. Pirmąjį kėlinį sėkmingai baigė jaunieji Vytenis Čižauskas ir Kasparas Vecvagaras, po kurių metimų „Žalgiris“ pirmavo 23:21.

Antrojo kėlinio pradžia buvo itin nerezultatyvi. K.Vecvagaras iškart pataikė tritaškį (26:22), baudas sumetė Mindaugas Kupšas (28:24), tačiau po to žalgiriečiai per 5 minutes tesukrapštė 2 taškus. „Nizhny Novgorod“ vėl išsiveržė į priekį – 34:30. Vaido Kariniausko ryžtingas prasiveržimas ir P.Jankūno 4 taiklios baudos lygino santykį (36:36), bet per paskutinę antrojo kėlinio minutę rusai pelnė 5 taškus – 36:41.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai suaktyvino savo darbą gynyboje ir tai davė akivaizdžių vaisių. Per 8 minutes rusai pelnė tik 4 taškus, o varžovų krepšio šturmą pradėjo Vytenis Lipkevičius ir P.Jankūnas. Po puikiai atlikto derinio ir Artūro Milaknio tritaškio bei Justino Dentmono baudų metimų „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 45:43. Skirtumą toliau didino į krepšį įdėjęs Siimas-Sanderis Vene, 16-ąjį tašką pelnęs P.Jankūnas, to paties S.Vene tritaškis ir M.Kupšo du taškai – 54:45. Prieš tai dvi baudas prametęs V.Čižauskas trečiojo kėlinio pabaigoje buvo tikslesnis – 56:49.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai įtvirtino savo persvarą. P.Jankūnas pataikė savo 12-ąjį baudos metimą, greitą ataką užbaigė V.Kariniauskas, o S.Vene padidino pranašumą iki 15 taškų – 64:49. Paskutinėmis rungtynių minutėmis T.Klimavičius ir V.Lipkevičius taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir puikiai gynęsis „Žalgiris“ šventė pergalę 72:56.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20 (6 atk. kam., 31 naud. bal.), S.Vene 9, V.Lipkevičius 8 (5 atk. kam., 3 per. kam.), A.Milaknis 7, T.Klimavičius 6, J.Dentmonas 5, K.Vecvagaras 5,M.Kupšas 4, V.Čižauskas 4, V.Kariniauskas 4, T.Dimša 0.

„Nizhny Novgorod“: B.Paulas 18, V.Paninas 9 (5 atk. kam.), D.Golovinas 7.