61
Giedrius Žibėnas (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Sekmadienį Kauno Žalgirio arenoje įvyko antrasis šiame „Betsafe-LKL“ sezone Kauno „Žalgirio“ (18/2) ir Vilniaus „Ryto“ (16/3) ekipų derbis. Antrą sykį sezone pergalę šventė Kauno ekipa 97:94 (28:26, 23:22, 21:28, 25:18), kurią į priekį vedė 17 taškų pelnęs Lukas Lekavičius ir 16 pridėjęs Laurynas Birutis.

61

Po kovingų rungtynių „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas spaudos konferenciją pradėjo italų kalba ir pasveikino varžovų strategą Andrea Trinchieri su pergale jo gimtąja kalba. Vėliau vilniečių vairininkas teigė esantis patenkintas rungtynių rezultatu, žinant, be kokių svarbių krepšininkų šie vertėsi. Rungtynėse nežaidė kapitonas Margiris Normantas ir RJ Cole'as, o mačą startiniame penkete pradėjo 17-metis Gantas Križanauskas.

„Mes turėjome būti kiestesni, kai turėjome +7 ir +10 taškų persvarą, bet ten kažkur leidome pelnyti pigesnius taškus kažkur nustojome žaisti ir su visa pagarba „Žalgiriui“, kur jie šiandien irgi žaidė geras rungtynes, su geru palaikymu, bet mes šiandien pergalės mano nuoširdžia nuomone nusipelnėme daugiau, turint omenyje visas aplinkybes, kurios buvo rungtynėse“, – spaudos konferencijoje svarstė G. Žibėnas.

Ar neatrodė, kad pergalę jau turite kišenėje? Bet didžausias apmaudas turbūt todėl, kad rungtynių pabaigoje jau buvote išnaudojęs minutės pertraukėles?

Jų reikėjo anksčiau, kartais taip atsitinka. Norėtųsi jų daugiau turėti, bet ką padarysi, taip jų neturėjau, ką daryti?

Septyniese metėte rimtą kovą ir ilgą laiką pirmavote prieš Eurolygos komandą. Po šių rungtynių daugiau pozityvo ar negatyvo, kad nepasiėmėte taško?

Kad nepasiėmėme taško, tai tikrai didelis negatyvas, nes šiandien jautėme, kad galime ir žaidėjai buvo to nusipelnę. Ir niekas čia nieko nekaltina dėl kažkokios vienos klaidos paskutinę ataką, vieno švilpuko. Tiesiog, kai buvo +10 ar +7 turėjome būti kitokie, jeigu norime laimėti pergalę išvykoje prieš „Žalgirį“, nes čia mes turime būti geresni ne 2-3 taškais, o 10 taškų. Ką turiu omenyje, tai kad turėjome kontroliuoti rungtynes kiek kitokiu būdu.

Ar galima sakyti, kad pritrūkote rungtynių gale jėgų, nes vertėtės 7 žaidėjų rotacija ir G. Križanauskas taip pat trečiajame kėlinyje gavo 5 asmeninę pražangą?

Turbūt, turbūt tos kelios klaidos gal ir iš nuovargio, bet čia jau reikės rungtynes žiūrėti. Bet aš visą laiką tos nuomonės, kad kai žaidi pilnoje arenoje prie gerų fanų tas adrenalinas numuša visus nuovargius ir tuos smulkius skausmus, kuriuos žaidėjai jaučia. Čia nėra pasiteisinimas ir tikrai čia nedejuosime, kad šiandien kažko neturėjome ar kažkas pavargo lemiamu momentu.

Paskutinį kartą su „Žalgiriu“ buvote žaidę lapkričio pradžioje, per tą laiką daug kas pasikeitė, pasikeitė ir treneris. Kas nuo to laiko pasikeitė Jūsų žaidime ir „Žalgiryje“ ir kokius akcentus šiandien dėjote lyginant su tada, kai žaidėte prieš Kazį Maksvytį?

Labai didelis akcentas buvo, kad treneris A. Trinchieri įnešė greitesnį žaidimą, jie atakuoja anksčiau, per pirmas 8 atakos sekundes, labai svarbu stabdyti kamuolį, nes jie labai pavojingi, jie atakuoja labai vertikaliai. Taip pat išreikštos kur kas didesnės rolės tam pačiam B. Manekui ir L. Biručiui. Po kiekvienos minutės pertraukėlės jiems sukuriamos kur kas geresnės progos, jiems duotas gerokai didesnis pasitikėjimas. Bet taip pat daug kas yra likę ir panašu, daug žaidžiama per E. Ulanovą baudos aikštelėje ir lemiamais momentais. Su R. Šmitsu bandoma išplėsti aikštelę tas pats, kas ir buvo, o antroje rungtynių pusėje norima daug keistis ginamaisiais. Tų panašumų irgi yra daug, galima čia daug diskutuoti, bet esame šalis, kur viską vertiname tik emocijomis ir kažkokiais gandais, bet kartais norėtųsi daugiau ir tos analizės.

Paskutinę minutę „Rytas“ užstrigo, vienu metu iš Marcuso Fosterio kamuolys perimtas dvigubinant gynybą, paskutinėje atakoje jis taip pat buvo nepatenkintas. Kaip tai atrodė jūsų akimis?

Nuoširdžiai pasakysiu, nemanau, kad „Žalgiriui“ reikia kažkieno pagalbos laimėti rungtynes. Tiesiog.

Šį pergalė leido „Žalgiriui“ užsitikrinti tarpusavio pranašumą prieš „Rytą“ reguliariajame sezone, tad norint turėti aikštės pranašumą prieš kauniečius atkrintamosiose, jiems reikėtų iki reguliaraus sezono galo surinkti bent vienu laimėjimu daugiau.