61
Antrasis derbis: „Žalgiris“ –„Rytas“  (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Sekmadienį ilgai lauktas „Betsafe-LKL“ čempionato derbis tarp Kauno „Žalgirio“ (18/2) ir Vilniaus „Ryto“ (16/3) ekipų nenuvylė krepšinio sirgalių. Po atkaklios dvikovos taškas į tašką savo pranašumą antrą kartą sezone įrodė Andrea Trinchieri auklėtiniai 97:94 (28:26, 23:22, 21:28, 25:18).

61

Paskutinę minutę Luko Ulecko gera atkarpa leido jo komandai turėti 3 taškų pranašumą (94:91). Visgi tuomet Keenanas Evansas realizavo dvitaškį (93:94), o vilniečiai prarado kamuolį – šią klaidą K. Evansas nubaudė dar dviem taškais, taip išvesdamas savo komandą į priekį – 95:94.

Marcusas Fosteris prasižengė puolime, Edgaras Ulanovas pataikė abi baudas (97:94), o M. Fosteris kitoje aikštės pusėje nespėjo išsimesti pratęsimą išplėšti galėjusio tritaškio.

Rungtynėse buvo pasiektas šio sezono „Betsafe-LKL“ lankomumo rekordas – Nemuno saloje esančioje arenoje apsilankė 13,5 tūkst. sirgalių.

Abi ekipos iki šio vakaro fiksavo pergalių serijas vietiniame fronte. Namuose žaidę žalgiriečiai buvo laimėję paskutinius 10 susitikimų, o vilniečiai – devynis.

Vilniečiai rungtynes pasitiko gerokai nukraujavę – rungtynėms neregistruoti du svarbūs gynėjai Margiris Normantas ir RJ Cole'as. Tuo tarpu žaliai-balti vertėsi be apsirgusio Kevarriuso Hayeso ir Karolio Lukošiūno.

Šeimininkams laimėti nesukliudė nei prastas baudų pataikymas (16/28, 57 proc.), nei pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (26:38).

Nugalėtojų gretose naudingiausi buvo Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis. Gynėjas pelnė 17 taškų ir surinko tiek pat naudingumo balų, o vidurio puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius bei surinko 21 naudingumo balą.

Kauniečius smarkiausiai baudė du buvę „Žalgirio“ sistemos auklėtiniai – po 18 taškų pelnę Arnas Velička (9 rez. perd., 23 naud. bal.) bei Martynas Echodas (6 atk. kam., 19 naud. bal.). 15 taškų ir 19 naudingumo balų – M. Fosterio sąskaitoje.

Nuo pirmųjų akimirkų ant parketo užvirė rezultatyvi kova, kurioje abu tinklelius dažnai skrodė taiklūs metimai. Po dešimties minučių trapią persvarą turėjo šeimininkai – 28:26. Antrajame ketvirtyje kurį laiką komandos toliau žengė koja kojon, kol sėkmingesnė atkarpa leido kiek atsiplėšti „Rytui“ – 48:41. L. Lekavičiaus užkurti žalgiriečiai pirmąją mačo dalį užbaigė pelmydami 10 taškų be atsako ir sugrįždami į pirmaujančiųjų rolę – 51:48.

Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi A. Velička, kurio tritaškiai pirmąsyk jo komandai suteikė dviženklę persvarą – 72:62. Po vandens pertraukėlės kauniečiai vėl atkuto ir prieš lemiamą kėlinį sumažino savo deficitą – 72:76. Garsiai savo sirgalių palaikomi Lietuvos čempionai šiek tiek pagerino savo gynybą, tačiau likus pusei ketvirčio jų persvara buvo tik minimali – 84:83. Tas pats taškas komandas skyrė ir likus apie 100 sekundžių – 91:90.

Tuomet L. Uleckas ne tik perėmė kamuolį, bet ir realizavo abi baudas – 92:91. Keenanas Evansas prametė tritaškį, o L. Uleckas pridėjo dar ir dvitaškį nuo lentos – 94:91. Galiausiai per pusę minutės 6 taškus pelnę kauniečiai išplėšė pergalę.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Laurynas Birutis 16, Edmondas Sumneris 13, Keenanas Evansas 12, Rolandas Šmitas 9, Tomas Dimša 7, Dovydas Giedraitis 6.

„Rytas“Arnas Velička ir Martynas Echodas po 18, Marcusas Fosteris 15, Justinas Gorhamas 12, Gytis Radzevičius ir Javinas DeLaurier po 11, Lukas Uleckas 7.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis ketvirtis:

Lemiamą ketvirtį kauniečiai pradėjo spurtu 9:4. Be priežiūros paliktas Brady Manekas smeigė tritaškį, o dar kitoje atakoje antrą dėjimą rungtynėse įkrovė Tomas Dimša ir sumažino svečių persvarą iki minimumo 77:78.

Dar po kelių atakų žalgiriečiai po Luko Lekavičiaus baudos metimų išsiveržė į priekį, o pirmaujanti komanda šiose rungtynėse jau keitėsi 16 kartų.

Trečiasis ketvirtis

Antrą rungtynių pusę šalies vicečempionai pradėjo su didele energija ir bandė spausti Eurolygos ekipą po visą aikštelę, o po A. Veličkos tolimo tritaškio išsiveržė į priekį 51:54.

Visgi aktyvi gynybą nedavė vaisių ir vilniečiai per dvi minutes susirinko keturias komandines pražangas. Negana to, Keenaną Evansą dengęs jaunasis G. Križanauskas prasižengė penktą kartą ir buvo eliminuotas iš rungtynių.

Antroje trečiojo kėlinuko pusėje A. Trinchieri auklėtiniai vėl krito į duobę, o po dar vieno A. Veličkos tritaškio ir M. Echodo dėjimo greitoje atakoje atitrūko svečiai įgijo rekordinę persvarą 62:72.

Antrasis ketvirtis

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgirio“ strategas Andrea Trinchieri skubiai paprašė minutės pertraukėlės. Italui labai nepatiko greitoje atakoje pataikytas Marcuso Fosterio tritaškis, po kurios G. Žibėno auklėtiniai išsiveržė į priekį 28:29.

Sužaidus pirmas tris antrojo ketvirčio minutes vis daugiau bėdų „Rytui“ kelia laisvai rungtynėse besijaučiantis Edmondas Summneris. Pataikęs tritaškį į savo sąskaitą amerikietis jau įsirašė 9 tašką ir padidino savo komandos persvarą iki 36:32.

Pirmajai rungtynių pusei artėjant į pabaigą pradėjo ryškėti G. Žibėno ekipos pranašumas – tritaškį pataikė M. Fosteris, dėjimu greitoje atakoje pasižymėjo Martynas Echodas ir vilniečiai pabėgo 41:48.

Po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ vyrai sustygavo savo gynybą ir iki kėlinio galo neleidę vilniečiams pelnyti taškų vėl išsiveržė į priekį trimis taškais 51:48.

Pirmasis ketvirtis

Rungtynes vilniečiai pradėjo be lyderio Marcuso Fosterio starto penkete, o jį pakeitė Arnas Velička.

Starto penkete taip pat netikėtas Giedriaus Žibėno manevras – 17-metis „Ryto“ jaunimo sistemos auklėtinis Gantas Križanauskas. 192 cm atakuojantis gynėjas dar vakar žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje, kur pries Šakių „Vyčio-VDU“ ekipą pelnė 11 taškų. Tuo tarpu žalgiriečių stovykloje džiugi žinia – ant parketo grįžo kurį laiką šlaunies traumą gydęsis Dovydas Giedraitis.

Sužaidus pirmas 5 rungtynių minutes rezultatas buvo lygus – 12:12.

Rezultatyvi kova virė iki pat pirmojo kėlinuko galo, o per jį „Žalgirio“ krepšininkams niekaip nepavyko atitrūkti nuo vilniečių. Dvitaškį paskutinės pirmojo ketvirčio atakos metu pataikęs A. Velička dar labiau sumažino kauniečių persvarą ir ją apkarpė iki vieno metimo 28:26.

tv3.lt

Tik pries Zalgiri ir plesosi tas Rytas. Atvaziuoja kokia kaimo komanda is kitos salies ir baimes pilnos kelnes gauna malku be kovos.
Deja ir teisėjai padėjo Zalgiriui
Buvo geros rungtynės; intriga išliko iki galo. Ir Rytas neblogai pasirodė....Labiau nuskilo Žalgiriui ir teisėjai čia niekaip neprisidėjo. Kai kurie Ryto gerbėjai yra buki kaip ir jų sirgaliai....