Pirmadienio naktį baigėsi įspūdinga NBA Rytų konferencijos finalo serija. Septintosiose rungtynėse vėl įsibėgėję Majamio „Heat“ krepšininkai rezultatu 103:84 (22:15, 30:26, 24:25, 27:18) nukovė Bostono „Celtics“ ir žengė į didįjį finalą.

Bostono „Celtics“ bandė perrašyti istoriją, kai serijoje atsilikdami 3:0 pasivijo priešininkus ir išlygino rezultatą 3:3, tačiau serija buvo pralaimėta 4:3. Kol kas nei vienai komandai NBA nepavyko laimėti serijos po to, kai atsiliko 3:0.

Tuo tarpu „Heat“ yra tik antroji komanda NBA istorijoje, kuri iš 8-osios vietos žengė į didįjį finalą. 1998-1999 m. tai pavyko padaryti ir Niujorko „Knicks“ ekipai.

Lemiamose rungtynėse rezultatyviausias „Heat“ gretose buvo Jimmy Butleris. Krepšininkas per 43 minutes aikštelėje pelnė 28 taškus, taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Majamio komandos lyderis taip pat buvo išrinktas ir Rytų konferencijos finalo MVP.

Dvigubą dublį laimėtojams pridėjo ir Calebas Martinas. Jis per 44 minutes pelnė 26 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Svečiuose žaidę Majamio krepšininkai savo norą papulti į didįjį NBA finalą demonstravo nuo pirmojo kėlinio. Jau ten susikrovę 7 taškų persvarą (22:15), rungtynių pusę uždarė jau su dviženkle – 52:41.

Nors trečiajame kėlinyje „Celtics“ bandė vytis ir kėlinį laimėjo 24:25, tačiau tokių pastangų nebuvo gana. Jau per kiek daugiau nei minutę paskutiniame kėlinyje C. Martinas pelnė tritaškį, o J. Butleris pridėjo dvitaškį ir dėjimą, o Majamio ekipa išsiveržė 17 taškų (83:66).

„Celtics“ pusėje rezultatyviausias buvo Jaylenas Brownas. Per 43 minutes jis pelnė 19 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Dar 18 taškų pridėjo Derrickas White‘as.

Didžiajame NBA finale „Heat“ krepšininkai susitiks su „sausai“ Los Andželo „Lakers“ nukovusia Denverio „Nuggets“ komanda. Pirmosios rungtynės vyks Denveryje penktadienio naktį.

„Heat“: Jimmy Butleris 28 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Calebas Martinas 26 (10 atk. kam.), Bamas Adebayo 12 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Gabe’as Vincentas 10 (4 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 10, Maxas Strusas 8 (5 atk. kam.).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 19 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Derrickas White’as 18, Jaysonas Tatumas 14 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Marcusas Smartas 9 (4 rez. perd.), Alas Horfordas 8 (8 atk. kam.), Robertas Williamsas III 8 (6 atk. kam.).