Slovėnijos rinktinė užtikrintai žengė į olimpinio krepšinio atrankos turnyro Kaune finalą – pusfinalyje jie 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15) įveikė Venesuelą.

Slovėnų varžovas paaiškės po antrojo pusfinalio, kuriame susitinka Lietuva ir Lenkija.

Nugalėtojų gretose Luka Dončičius buvo visiškai šalia trigubo dublio – per beveik 25 minutes pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 3/5 trit., 6/11 baud.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Dar naudingiau už jį žaidė Mike’as Tobey – 27 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 35 naudingumo balas.

Slovėnija jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą, bet nuo šio momento kiek atsiplaidavo ir „pametė“ koncentraciją, o tuo pasinaudojusi Venesuela grįžo į kovą – 21:26.

Įspūdingą Dončičiaus sukurtą epizodą rungtynėse su Venesuela žiūrėkite:

Pergalingą pranašumą Europos čempionai susikrovė iš karto po pertraukos – Mike’as Tobey surinko 7 taškus, L. Dončičius pridėjo du tritaškius ir slovėnai ėmė triuškinti varžovus 67:47.

Tiesa, trečiame kėlinyje jie išvydo ir nemalonų vaizdą – aikštę dėl čiurnos traumos paliko Denverio „Nuggets“ narys Vlatko Čančaras. Kol kas neaišku, kokio rimtumo traumą jis patyrė.

Šioje atrankoje puolėjas rinko po 11,5 taško, o prieš Venesuealą buvo spėjęs surinkti 6 taškus.

Po 18 tritaškių per pirmus du mačus pataikę slovėnai šį kartą nebuvo tokie tikslūs – realizavo 11 iš 28. Angola metė net 44 tolimus metimus, bet pataikė taip pat 11.

Slovėnija: M. Tobey 27 (12 atk. kam.), L. Dončičius 23 (13 rez. per., 9 atk. kam.), Z. Dragičius 12.

Angola: M. Carrera ir P. Chourio po 16.

***

Beje, TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.

Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020.