40
Mačo akimirkos (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtadienį žaidė atsakomąsias rungtynes su Razgrado „Ludogorets“ ir padovanojo dar vieną futbolo šventę, bet galiausiai liko per mažą žingsnį nuo įspūdingo pasiekimo – patekimo į UEFA Europos lygos grupių etapą.

40

Mačas Vilniuje pareikalavo pratęsimo ir baigėsi lygiosiomis – 3:3 (2:1). Pirmą susitikimą „Ludogorets“ namuose buvo laimėjęs 1:0.

Pagrindinis mačo laikas baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 3:2, todėl ekipoms teko žaisti pratęsimą. Kai jau atrodė, kad viskas spręsis 11 m baudinių serijoje, 120 min. teisėjas skyrė 11 m baudinį į vilniečių vartus, kurį realizavo O. Verdonas.

Priminsime, kad jau anksčiau buvo aišku, kad „Žalgiris“ iškovojo vietą trečiame pagal pajėgumą – UEFA Konferencijų lygos – turnyro grupių etape.

Mačas prasidėjo įspūdingai – jau 20 sekundę Fabienas Ourega pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą, taip išvesdamas „Žalgirį“ į priekį ir nuo šios akimirkos prasidėjo tikra įvarčių fiesta.

8 min. rezultatą išlygino Thiago, bet jau 15 min. Oliveris Buffas pasinaudojo sumaištimi varžovų baudos aikštelėje ir vėl į priekį išvedė žalgiriečius.

57-ąją minutę Matiasas Tissera išlygino rezultatą – tačiau ir vėl neilgam. 63 min. Renanas Oliveira nuostabiu smūgiu nepaliko vilčių varžovų vartininkui ir „Žalgiris“ vėl persvėrė rezultatą.

Po šio momento komandos ir vėl turėjo savųjų šansų, bet galiausiai paskutiniu mačo tiksliu smūgiu tapo jau minėtas varžovų 11 m baudinys.

„Žalgiris“ per susitikimą atliko net 8 smūgius į vartų plotą, varžovai – 11. Jie kiek ilgiau kontroliavo kamuolį – 53 proc. prieš 47, surengė daugiau pavojingų atakų ir išprovokavo 22 vilniečių pražangas.

Žalgiris kovos iki paskutinio lietuvio...
Šlykštu ir liūdna. Žaidžia 1,5 lietuvio... Kur eini, Lietuvos ,,futbole"??