• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį FK „Panevėžys“ kapitonas Paulius Janušauskas atsisveikins su profesionalo karjera. Baigiamosiose A lygos sezono rungtynėse su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda paskutinį kartą P. Janušauskas oficialiose rungtynėse į aikštelę išbėgs vilkėdamas FK „Panevėžys“ marškinėlius.

Šį sekmadienį FK „Panevėžys“ kapitonas Paulius Janušauskas atsisveikins su profesionalo karjera. Baigiamosiose A lygos sezono rungtynėse su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda paskutinį kartą P. Janušauskas oficialiose rungtynėse į aikštelę išbėgs vilkėdamas FK „Panevėžys“ marškinėlius.

REKLAMA

2017 metų pabaigoje panevėžietis sugrįžo į gimtąjį miestą, kuomet FK „Panevėžys“ dar rungtyniavo Lietuvos Pirmos lygos pirmenybėse. P. Janušauskas sugrįžo į Panevėžį iš Marijampolės „Sūduvos“, kurios sudėtyje ką tik buvo tapęs Lietuvos čempionu. Nors dar turėjo metus galiojantį kontraktą su Suvalkijos klubu, panevėžietis nusprendė padėti savo miesto komandai.

Šalies čempionų komandą pakeitęs į Pirmoje lygoje rungtyniaujantį klubą, tuo metu P. Janušauskas savo sprendimą komentavo taip:

REKLAMA
REKLAMA

„Tai dar didesnis stimulas padėti gimtojo miesto komandai sugrįžti į stipriausių šalies komandų elitą. Gal kai kam pasirodys keista, bet jeigu FK „Panevėžys“ šiuo metu rungtyniautų ne Pirmoje, bet A lygoje, mano sugrįžimas vargu ar būtų įvykęs“.

REKLAMA

P. Janušausko sugrįžimas į Panevėžį buvo sėkmingas. FK „Panevėžys“ tais pačiais metais tapo Pirmos lygos nugalėtoju ir iškovojo teisę rungtyniauti elitiniame šalies futbolo divizione. P. Janušauskas tapo rezultatyviausiu FK „Panevėžys“ žaidėju 2018 metų Lietuvos I lygos čempionate. Panevėžietis savo komandai pelnė 12 įvarčių.

P. Janušausko žygdarbis neliko nepastebėtas – jis buvo išrinktas 2018-ųjų Metų panevėžiečiu. Šešiskart Lietuvos čempionas garbingo pripažinimo sulaukė už tai, kad 2017 metais grįžo į gimtąjį miestą ir pasiekė tikslą – padėjo Panevėžio futbolininkams Pirmoje lygoje iškovoti I vietą ir patekti tarp stipriausių šalies komandų.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai džiaugiuosi tokiu įvertinimu. Džiaugiuosi tuo, kad Panevėžio miestas vėl turi savo komanda stipriausioje šalies lygoje. Man rūpi miesto futbolas ir kiek galėsiu, tiek stengsiuosi jam padėti“, – tuomet kalbėjo komandos kapitonas.

Praėjusiais metais P. Janušauskas kartu su komandos draugais laimėjo LFF taurę, o šiais metais – LFF supertaurę. Šiame sezone FK „Panevėžys“ debiutavo UEFA Konferencijų lygos turnyre, o šiemet dar kartą iškovojo tokią pačią teisę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėję metai futbolininkui buvo sėkmingi ne tik aikštėje. P. Janušauskas sėkmingai baigė studijas Šiaulių universitete, o taip pat įgijo futbolo trenerio B licenciją, o dabar jau siekia ir A licenzijos.

Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas per savo karjerą šešis kartus tapo Lietuvos čempionu. Sykį Marijampolės „Sūduvos“, du kartus Panevėžio „Ekrano“ bei tris kartus Vilniaus „Žalgirio“ sudėtyje jis iškovojo šalies čempionato aukso medalius.

REKLAMA

32 metų Panevėžio futbolo legendos karjerą pristabdė traumos, todėl futbolininkas nusprendė atsisveikinti su profesionalo karjera. Tačiau nei nuo savo gimtojo miesto, nei nuo FK „Panevėžys“ P. Janušauskas nenutols.

FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas džiaugiasi, kad komanda turi tokį kapitoną.

„Paulius – tikras Panevėžio patriotas, galintis būti pavyzdžiu visiems žaidėjams. Jis tikras kapitonas, turintis didelį autoritetą ir jaunesnių, ir vyresnių žaidėjų tarpe. Vien ko vertas jo poelgis prieš ketverius metus. Turėdamas kitų pasiūlymų, Paulius pasirinko savo gimtąjį miestą, nes norėjo padėti Panevėžio futbolui vėl kilti į aukštumas“, – sakė klubo direktorius.

Visi norintys pamatyti P. Janušauską paskutinį kartą oficialiose šalies čempionato rungtynėse vilkint FK „Panevėžys“ marškinėlius, tokią galimybę turės šį sekmadienį „Aukštaitijos“ stadione. FK „Panevėžys“ ir „Hegelmann Litauen“ komandų susitikimas prasidės 15 valandą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų