REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Challenger“ serijos turnyre Prancūzijoje ir toliau sėkmingus pasirodymus renka Ričardas Berankis (ATP-235) , kuris įveikė jau antrąjį varžovą.

„Challenger“ serijos turnyre Prancūzijoje ir toliau sėkmingus pasirodymus renka Ričardas Berankis (ATP-235) , kuris įveikė jau antrąjį varžovą.

REKLAMA

Lietuvis po kiek daugiau nei 2 valandas trukusios kovos triumfavo 7:6 (8:6), 2:6, 6:3 prieš Lenkijos atstovą Kasperą Zuką (ATP-257).

Nors dėl per ilgai užtrukusių kitų mačų R. Berankis kovą pradėjo tik apie 23 valandą, tai nesutrukdė pasiekti pergalę. Lietuvio ir lenko dvikova baigėsi apie 1 valandą nakties.

Pirmojo seto pradžioje R. Berankiui prireikė laiko įsibėgėti – pirmajame geime lietuvis savo padavimų metu buvo atsilikęs net 0:40. Laimei, R. Berankis atlaikė visus tris „break pointus“ ir neleido K. Zukui perimti iniciatyvos. Septintajame geime lenkas susikūrė dar vieną „break pointą“, bet ir vėl nepasinaudojo savo proga. R. Berankis pirmo „break pointo“ laukė net iki dešimto geimo, kai atsidūrė per tašką nuo laimėto seto. Deja, savo progą iššvaistė ir lietuvis, nesugebėjęs tinkamai priimti varžovo paduoto kamuoliuko.

Pratęsime K. Zukas pirmasis laimėjo varžovo įžaistą kamuoliuką, bet čia pat prarado persvarą. Negana to, lenkas dar padarė dvigubą klaidą ir R. Berankis susikūrė du „set pointus“ (6:4). Deja, nei varžovo, nei savo padavimų metu R. Berankiui užbaigti seto nepavyko (6:6). Po trumpos pertraukėlės lietuvis sužaidė užtikrinčiau ir susikūrė dar vieną „set pointą“. Šį kartą R. Berankiui pavyko pergudrauti K. Zuką ir pelnyti tašką po varžovo padavimo (8:6).

REKLAMA
REKLAMA

Antrajame sete lygi kova tęsėsi iki šeštojo geimo, kai R. Berankis pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsiliko 2:4. Septintajame geime lietuvis buvo netoli „break pointo“ (40:40), bet jo taip ir nesusikūrė, o aštuntajame geime vėl pralaimėjo savo padavimų seriją (2:6).

REKLAMA

Trečiajame sete vaizdas buvo priešingas. R. Berankis penktajame geime realizavo antrąjį turėtą „break pointą“ ir išsiveržė į priekį, o savo persvarą dar labiau padidino, kai septintajame geime laimėjo dar vieną lenko padavimų seriją.

REKLAMA
REKLAMA

R. Berankis dar kiek pažaidė su savo sirgalių nervais, pralaimėdamas savo padavimų seriją aštuntajame geime. Visgi, lietuvis greitai suėmė save į rankas, atgavo koncentraciją ir devintajame geime varžovo padavimų metu užbaigė mačą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Zukui per profesionalo karjerą vienetų varžybose dar nebuvo tekę žaisti prieš nė vieną lietuvį. Tiesa, šiemet jis viešėjo Vilniuje, kur vykusiame ATP „Challenger“ turnyre krito pirmajame rate.

K. Zukas 2016 m. ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge rikiavosi 21-as. Tais pačiais metais jis „Australian Open“ jaunių dvejetų turnyre pasiekė ketvirtfinalį, o 2017 m. žaidė net pusfinalyje. Vyrų tenise K. Zukas aukščiausiai buvo pakilęs iki 162-os reitingo vietos, kurią užėmė 2021 m. rugsėjį. Per karjerą jis yra laimėjęs 13 ITF vienetų turnyrų ir vienintelį ATP „Challenger“ turnyrą (2021 m. Kroatijoje).

REKLAMA

Šio sezono pradžioje K. Zukas su Lenkijos rinktine dalyvavo „United Cup“ turnyre ir gavo progą pažaisti prieš garsųjį amerikietį Francesą Tiafoe, kuriam pralaimėjo 3:6, 3:6. Vėliau K. Zukas demonstravo kuklius rezultatus ATP „Challenger“ turnyruose, kur nepajėgė peržengti aštuntfinalio barjero, pralaimėjo jis ir Daviso taurės vienetų mačą.

Kovo mėnesį K. Zukas grįžo į ITF turą ir Portugalijoje nepajėgė įveikti pirmojo rato. Visgi, prastą karjeros atkarpą lenkas nutraukė praėjusią savaitę Šveicarijoje. ITF turnyre jis nugalėjo visus 5 varžovus ir kėlė trofėjų į viršų.

REKLAMA

R. Berankis pelnė 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2000 eurų, o ketvirtfinalyje susitiks su prancūzu Antoine‘u Escoffier (ATP-180), kuris 6:4, 4:6, 7:6 (7:3) išvargo pergalę prieš tautietį Maxime‘ą Janvier (ATP-346).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Prancūzijoje prizų fondą sudaro 73 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų