„Santagiulia“ arenoje, likus maždaug valandai iki Kanados ir Čekijos rinktinių akistatos surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjęs L. Tardifas neslėpė noro atkurti pilną IIHF šeimos sudėtį. Nuo 2022 m. vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, agresorės ir jos sąjungininkės Baltarusijos komandos yra eliminuotos iš tarptautinių varžybų.
„Mes norime, kad Baltarusija ir Rusija sugrįžtų kuo greičiau, – žurnalistams teigė L. Tardifas. – Visų pirma dėl to, kad tai reikštų, jog pasaulis tapo šiek tiek geresnis. Tai reikštų, kad karas baigėsi.“
Nors IIHF vadovas pabrėžė, kad politikos ir sporto atskyrimas išlieka sudėtingas uždavinys, federacija jau modeliuoja konkrečius sugrįžimo scenarijus. Pasak L. Tardifo, paskutiniame IIHF susirinkime buvo nuspręsta ruoštis galimam Rusijos ir Baltarusijos sugrįžimui į jaunių (iki 18 metų) varžybas 2027–2028 m. sezone.
„Manau, kad dirbame ties pirmuoju žingsniu. Noriu žengti šį žingsnį ir pažiūrėti, kas vyksta. Kaip ir jūs, kasdien žiūriu žinias tikėdamasis, kad situacija pagerės, tačiau mes vis tiek bandome organizuoti sugrįžimą, nes tai yra IIHF šeima. Visgi, jei sugrąžinsime juos per anksti, tai neatneš nieko gero“, – aiškino 72-ejų metų funkcionierius.
Šiuo metu IIHF laikosi Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijų, kurios draudžia Rusijos ir Baltarusijos komandoms dalyvauti olimpinėse žaidynėse.
Tarp dabartinio momento ir 2030 m. žiemos olimpinių žaidynių ledo ritulio kalendoriuje numatytas dar vienas svarbus įvykis – 2028 m. vasarį planuojama Pasaulio ledo ritulio taurė („World Cup of Hockey“). Skirtingai nei olimpiada, šis aštuonių komandų turnyras nėra sankcionuojamas IIHF, todėl sprendimą dėl dalyvių priima Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL).
Paklaustas, ar tai atveria duris Rusijos įtraukimui, NHL komisaras Gary Bettmanas laikėsi atsargios pozicijos.
„Mes stebėsime, ką daro tarptautinė bendruomenė sporto srityje, – teigė G. Bettmanas. – Nematau poreikio mums priimti atskirus sprendimus. Atvirai kalbant, šnekant apie mūsų žaidimą ir žaidėjus, iš kur jie bebūtų, jei galime išvengti geopolitinių klausimų – ne tik šio, bet ir daugybės kitų – manau, kad tai geriau mūsų sportui ir sirgaliams.“
Kol L. Tardifas kalbėjo apie IIHF „šeimą“ ir viltį susigrąžinti agresorių atstovus, realybė Ukrainoje išlieka brutali. Rusija tęsia atakas prieš civilinę infrastruktūrą, sukeldama masinius elektros dingimus ir palikdama ukrainiečius šalti minusinėje temperatūroje.
Šis kontrastas ypač išryškėjo tą pačią dieną, kai TOK priėmė griežtą sprendimą Ukrainos sportininko atžvilgiu. Ukrainos skeletono atstovas Vladyslavas Heraskevyčius buvo diskvalifikuotas iš žaidynių, nes atsisakė nusiimti šalmą, papuoštą nuo 2022 m. invazijos pradžios žuvusių Ukrainos sportininkų nuotraukomis.
TOK teigimu, 27-erių metų sportininkas pažeidė „atletų saviraiškos“ gaires. Pats V. Heraskevyčius šį sprendimą pavadino „mūsų orumo kaina“. Tai ne pirmas kartas, kai sportininkas bando atkreipti pasaulio dėmesį – dar Pekino olimpiadoje jis demonstravo plakatą su užrašu „Jokio karo Ukrainoje“. Tuomet, praėjus vos keturioms dienoms po žaidynių uždarymo, Rusija pradėjo plataus masto invaziją.
Reaguodamas į TOK veiksmus, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad tokia komiteto pozicija „pasitarnauja agresoriams“.
Stebėkite visas žiemos sporto žaidynės 2026 per Go3.




