40
„Rytas“ – „Žalgiris“ (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Juodą atkarpą pastaruoju metu išgyvenę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įkvėpė tyro oro, Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse įveikdami pagrindinį savo varžovą.

40

Sekmadienį Vilniuje vykusiose LKL favoritų akistatoje „Žalgiris“ (17/1) rezultatu 72:67 (17:18, 21:15, 17:17, 17:17) nukovė „Ryto“ komandą (15/2). Vilniečiams tai buvo pirmoji nesėkmė po 13 pergalių LKL serijos.

Svarbią pergalę kauniečiai pasiekė nepaisant netekčių – dvikovą Vilniuje praleido Covid-19 užsikrėtę Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Tai Websteris, dėl traumos nežaidė Janis Strelniekas. „Rytui“ padėti negalėjo kojos traumą patyręs Maurice‘as Ndouras.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau atsispyrė „Žalgiris“ (8:2, 12:5), bet vilniečiai neleido LKL čempionams pabėgti ir greitai pavijo juos, o netrukus ir persvėrė rezultatą (18:15).

Antrame ketvirtyje vyko lygi kova, tačiau žalgiriečiai surado spragų „Ryto“ gynyboje ir rinkdami taškus iš po krepšio atitrūko (38:33).

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai savo varžovams beveik keturias minutes neleido pelnyti taškų, o patys greitai susikrovė dviženklę persvarą (45:33). „Rytas“ dar sugebėjo priartėti iki 3 taškų, tačiau kauniečiai ir vėl spurtavo.

Po dar vienos sėkmingos atkarpos „Žalgiris“ ketvirto kėlinio viduryje nutolo 66:54. „Rytas“ rankų nenuleido ir mėgino surengti lemiamą spurtą. Žalgiriečiai paskutinėmis mačo akimirkomis jautė spaudimą, bet kontroliavo situaciją ir pasiekė pergalę 72:67, taip revanšuodamiesi už pralaimėjimą lapkričio mėnesį namie 75:84.

Abi komandos šiame mače iš toli atakavo kukliu pataikymo procentu. „Rytas“ pataikė 4 iš 21 tritaškio (19 proc.), „Žalgiris“ – 6 iš 16 (38 proc.). Tačiau kauniečiai pranoko savo oponentus kovoje dėl atšokusių kamuolių (31-23).

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7/10 dvit., 3 atk. kam.), A.Butkevičius 13 (3/3 dvit., 7 atk. kam.), L. Uleckas 10, K. Smithas 9, T. Leissneris 7, M. Normantas 5, V. Kariniauskas 2, M. Girdžiūnas 1.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 19 (5/6 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam.), L. Lekavičius 16 (5/8 dvit., 2/5 trit.), T. Cavanaugh 15 (4/8 dvit.), M. Blaževičius 7, J. Nebo 5, R. Miniotas 5, K. Lukošiūnas 3, M. Kalnietis 2.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ 67:72 „Žalgiris“ (18:17, 15:21, 17:17, 17:17)

Paskutinė mačo minutė prasidėjo A. Butkevičiaus taikliu tritaškiu, po kurio išliko intriga - 64:69. L. Uleckas likus žaisti 18 sek. pelno dvitaškį su pražanga - 67:69. Kitoje aikštės pusėje R. Miniotas pataikė tik vieną baudos metimą - 67:70. Paskutinei „Ryto “ atakai buvo likusios 11 sek. Pražangomis stabdytas L. Uleckas pirmo metimą prametė, antro nepataikė tyčia ir kauniečiai atsilaikė - 72:67.

Po minutės pertraukėlės „Rytas“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų (59:66). Lemiamam spurtui surengti vilniečiams lieka pustrečios minutės. I. Buva pataikė dvitaškį (61:66), bet tolimu metimu atsakė (61:69).

„Žalgiris“ surengia galbūt lemiamą spurtą. Po E. Ulanovo tritaškio ir J. Nebo dvitaškio kauniečiai spurtuoja 7:0 ir likus žaisti 4 minutes, nutolsta nuo varžovų 66:54.

Ketvirto kėlinio pradžioje kartojasi trečiojo scenarijus, kai „Rytas“ tris minutes negali pelnyti taškų. Vilniečiai atsilieka 50:57.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 50:55 „Žalgiris“ (18:17, 15:21, 17:17)

I. Buvos ir K. Smitho pastangomis vilniečiai buvo priartėję iki 3 taškų (49:52), bet „Žalgiris“ prieš lemiamą kėlinį išlaiko iniciatyvą - 50:55.

„Ryto“ komanda sumažino deficitą, bet jų varžovai vis dar turi apčiuopiamą pranašumą. 27 min. komandas skiria 8 taškai - 41:49.

Šeimininkai trečiame kėlinyje taškų negali pelnyti beveik 4 minutes. „Žalgiris“ tuo naudojasi: T. Cabanaugh toliau renka taškus puolime, o kauniečiai nurūksta į priekį jau 12 taškų persvara (33:45).

Po didžiosios pertraukos keturis taškus be atsako keturis taškus be atsako pelnę žalgiriečiai nutolsta 33:42.

Antras kėlinys: „Rytas“ 33:38 „Žalgiris“ (18:17, 15:21)

„Žalgiris“ per trumpą atkarpą suverčia šešis taškus iš po krepšio ir atitrūksta 6 taškų skirtumu (32:38). „Rytas“ atsakė vienu taikliu K. Smitho baudos metimu. Įpusėjus rungtynėms, komandas skiria 5 taškai (33:38). Kauno komandoje kol kas išsiskiria T. Cavanaugh, pelnęs 12 taškų (3/5 dvit.).

Spragą po vilniečių krepšių suradę žalgiriečiai po R. Minioto dvitaškio likus žaisti 2 minutes iki didžiosios pertraukos susigrąžino trapią persvarą (30:31).

K. Smithas įsibėgėja. „Ryto“ amerikietis pelno dvitaškį su pražanga, o šeimininkai 25 min. priekyje 28:25.

Antras kėlinys prasidėjo atkaklia kova, ir toliau pirmauja tai viena, tai kita komanda. Po K. Smitho tolimo metimo Vilniaus komanda priekyje 25:23.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 18:17 „Žalgiris“

Pirmo ketvirčio pabaigoje „Rytas“ sužaidė gerą atkarpą. Po A. Butkevičiaus efektingo dėjimo vilniečiai pirmavo 18:15, bet kauniečiai sumažino skirtumą iki minimumo (18:17).

„Rytas“ labai greitai ištirpdė varžovų persvarą. M. Normantas metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (12:12) ir Jure Zdovcas paprašė minutės pertraukėlės.

Po. T. Cavanaugh sėkmingos atakos „Žalgiris“ pabėgo 7 taškų persvara (5:12), bet M. Normantas atsakė dvitaškiu su pražanga (8:12).

Energingai rungtynes pradėję žalgiriečiai 2 min. atitrūksta 8:2.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: M. Normantas, G. Radzevičius, T. Leissneris, K. Smithas, A. Butkevičius.

„Žalgiris“: L. Lekavičius, K. Lukošiūnas, T. Cavanaugh, E. Ulanovas, M. Blaževičius.