Antradienį Turku mieste (Suomija) surengtos „World Athletics Continental Tour Gold“ serijos lengvosios atletikos varžybos – „Paavo Nurmi Games“. Didžiulį susidomėjimą kėlė vyrų disko metimo rungtis.

Čia pasirodė du pastarieji pasaulio čempionai – 2017 m. triumfavęs lietuvis Andrius Gudžius ir 2019 m. nugalėtojas švedas Danielis Stahlis. A.Gudžius geriau pradėjo varžybas (65,55 m), o po trečiojo mėginimo dar labiau pagerino savo rezultatą (66,39).

D.Stahlis pirmus du metimus atliko labai prastai ir privertė suabejoti savo atsistatymu po pirmadienį vykusių varžybų. Visgi, trečiasis bandymas užtildė visus skeptikus. D.Stahlis diską nusviedė 69,23 m, pagerino varžybų rekordą ir tapo lyderiu.

A.Gudžius savo rezultato nebepagerino, o švedas dar rado savyje jėgų rezervą ir nusviedė diską net 70,20 m. Šį metimą D.Stahlis šventė itin emocingai, imituodamas grojimą gitara.

Visgi, jau pasibaigus varžyboms ir sportininkams išeinant iš stadiono, teisėjai nusprendė anuliuoti geriausią D.Stahlio metimą. Taigi, švedas varžybas baigė vos su vienu įskaitytu metimu (69,23), kurio ir užteko pergalei.

Moterų trišuolyje trečią vietą užėmė Dovilė Kilty (13,79 m), o Diana Zagainova liko 7-a (13,25). Nugalėjo suomė Kristiina Makela (14,12), aplenkusi trumpai pirmavusią bulgarę Gabrielą Petrovą (14,08).

Vyrų ieties metimo rungtyje įspūdingai pasirodė vokietis Johannesas Vetteris. Jis nugalėjo su 91,49 m rezultatu ir tapo pirmuoju sportininku šiemet, numetusiu ietį už 90 m ribos.