Greičiausiai plaukęs Danas Rapšys su vėjeliu pateko į Europos čempionato finalą

Smiltė Plytnikaitė užfiksavo šalies rekordą, papildyta 12.12 val.

Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine startavo pirmieji lietuviai. Pirmasis į baseiną šoko Danas Rapšys, kuris plaukė 400 m laisvu stiliumi atrankoje.

D. Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 39,19 sek. ir buvo pirmas. Už jo nugaros liko austras Felixas Auboeckas (3 min. 39,43 sek.) ir airis Danielis Wiffenas (3 min. 39,54 sek.).

Finalinis plaukimas numatytas šiandien nuo 18 val.

D.Rapšys 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje 2019 m. Europos trumpojo baseino čempionate užfiksavo 3 min. 33,20 sek. laiką ir iškovojo aukso medalį.

Šiais metais vykusiose Pasaulio taurėse D.Rapšys su 3 min. 44,86 sek. laiku Vokietijoje iškovojo auksą, Graikijoje distanciją įveikė per 3 min. 38,64 sek. ir taip pat džiaugėsi auksu, o Vengrijoje finišavo per 3 min. 47 sek. ir iškovojo bronzą.

O vyrų 100 m peteliške plaukime Andrius Šidlauskas užėmė 21 vietą tarp 33 kvalifikacijos dalyvių. Nepagrindinėje savo rungtyje lietuvis nuotolį įveikė per 52,64 sek. ir buvo arti karjeros rekordo (52.56).

Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko šveicaras Noe Ponti (49.14).

Tuo tarpu Smiltė Plytnykaitė debiutą čempionate pradėjo moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtimi. Lietuvė atrankoje finišavo per 24,93 sek. ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą iki 17 metų. Ankstesnis pasiekimas nuo 2013 metų priklausė čempionatą praleidžiančiai Rūtai Meilutytei (24.95).

Bendroje įskaitoje tarp 45 dalyvių S. Plytnykaitė užėmė 22 vietą.

Į šios rungties pusfinalį pateko 16 dalyvių. Vietą jame garantavo 24.65 sek. rezultatas, o greičiausia atrankoje buvo švedė Michelle Coleman (23.74).

Vyrų 50 m plaukimo nugara rungtyje pasirodė du lietuviai. Skirtinguose plaukimuose dalyvavę Erikas Grigaitis ir Kajus Stankevičius ryte užfiksavo identišką laiką – 25,02 sek. Abiem jis yra naujas karjeros rekordas.

K. Stankevičius nuo ankstesnio asmeninio rekordo nubraukė 0,06 sek., o E. Grigaitis – net 1,26 sek.

Tarp 37 atrankos dalyvių Lietuvos plaukikai pasidalino 28–29 vietas.