21
D. Sabonio akimirka (nuotr. Fotodiena.lt)

Lapkričio pradžioje startavę geriausių 2018 metų Lietuvos krepšininkų rinkimai pasiekė finišą – iškilmingoje „Krepšinio namų apdovanojimų 2018“ ceremonijoje sekmadienį geriausiu šalyje pripažintas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žibantis Domantas Sabonis.

21

Domantas Sabonis krepšinio gerbėjų balsavime pirmavo nuo pat pirmosios akimirkos ir savo lyderystę išlaikė visą mėnesį. Jis įtikinamai aplenkė antrąją vietą užėmusį Joną Valančiūną. Trečioji vieta geriausiųjų rinkimuose atiteko Pauliui Jankūnui.

„Kai grįš namo sakysiu: ei, žiūrėk ką gavai”, – džiaugėsi apdovanojimą atsiemęs Arvydas Sabonis.

„Labas vakaras, labai džiaugiuosi šiuo apdovanojimu. Tai yra didelis mano darbo įvertinimas, laukiu, kai galėsime susitikti Lietuvoje. Ačiū jums ir gražių švenčių”, –  Iš Jungtinių Amerikos Valstijų nuotoliniu būdu perdavė D. Sabonis.

Moterų kategorijoje geriausia Lietuvos krepšininke pripažinta Kamilė Nacickaitė, antroji vieta atiteko Gintarei Petronytei. Trečiąją vietą rinkimuose iškovojo Laura Juškaitė.

„Labai malonu, kad žmonės balsuoja. Jie suteikia motyvacijos dirbti ir dovanoti daugiau pergalių Lietuvai”, – kalbėjo K. Nacickaitė.

U-20 amžiaus grupėje geriausiu pripažintas Gytis Masiulis, antroji vieta jaunųjų krepšininkų kategorijoje atiteko Arnoldui Kulbokai, trečias liko Arnas Velička. Bendraamžių merginų grupėje triumfavo Gabija Meškonytė, aplenkusi Margaritą Petrėnaitę. Trečia – Livija Sakevičiūtė.

„Džiaugiasi visa šeima. Malonu, kad sūnus sulaukė įvertinimo. Džiaugiames jo darbais tiek aikštėje tiek asmeniname gyvenime”, – atviravo apdovanojimą atsiemęs Gyčio tėvas Tomas Masiulis.

U-18 kategorijoje triumfavo Deivydas Sirvydis, aplenkęs antroje vietoje likusį Roką Jokubaitį. Trečias šioje amžiaus grupėje liko Erikas Venskus. Merginų kategorijoje laimėjo Gabija Šegždaitė, antra liko Kristina Masionytė, trečioji vieta atiteko Brigitai Sinickaitei.

„Kol kas skaitau visus komentarus internete. Linskma, pasijuokiu kartais, apie save naujų dalykų sužinau”, – tikino D. Sirvydis.

U16 vaikinų grupėje geriausiu pripažintas Augustas Marčiulionis, antrą vietą rinkimuose pelnė Ąžuolas Tubelis, trečias – Edgaras Preibys. Merginų kategorijoje pirmą vietą užėmė Audronė Zdanevičiūtė, antroji vieta atiteko Klaudijai Janionytei, į trejetuką taip pat pateko Gedvilė Savostaitė.

„Apdovanojimų lentynos dar neturiu. Ko gero, reikės įsikurti”, – ant scenos juokėsi A. Marčiulionis.

Geriausiu šalies jaunimo treneriu tapo Arvydas Gromskis. Už gyvenimo nuopelnus krepšiniui apdovanojimą gavo ilgametis treneris Vladas Garastas.

„Labai nustebau. Yra ir kitų vyrukų, kurie daug padarė”, – kuklinosi V. Garastas.

Geriausiu krepšinio žurnalistu pripažintas Donatas Urbonas, antras liko Vidas Mačiulis, trečioji vieta atiteko Gabrielei Miknevičiūtei.

Apdovanojimų ceremonijoje gyvo garso koncertą susirinkusiems dovanojo Gytis Paškevičius.

Balsuoti šalies krepšinio gerbėjai iki lapkričio 23 dienos galėjo svetainėje http://apdovanojimai.krepsinionamai.lt, taip pat savo balsą atiduoti buvo galima degalinėse „EMSI”.

19:30 val. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje, „Siemens” arenoje, atrankoje į FIBA pasaulio čempionatą, egzaminuos Kroatijos krepšininkus.