REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galutinis verdiktas: Rusijos artimiausioje olimpiadoje nebus

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) ketvirtadienį padėjo tašką Rusijos dopingo byloje. Priimtas sprendimas Rusijai uždrausti dalyvauti 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. 

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) ketvirtadienį padėjo tašką Rusijos dopingo byloje. Priimtas sprendimas Rusijai uždrausti dalyvauti 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. 

REKLAMA

Kaip rašoma CAS pranešime, šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną (gruodžio 17-ąją) ir galioja du metus, tai yra iki 2022-ųjų gruodžio 16-osios.

Dar 2019-ųjų gruodžio 9-ąją, tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) skyrė Rusijai itin griežtą bausmę – ketverių metų diskvalifikacija už sukčiavimą dėl dopingo mėginių ir jų slėpimą.

Tai reiškė, kad Rusijos sportininkai negali dalyvauti Tokijo žaidynėse kitų metų vasarą ir 2022 m. žiemos žaidynėse Pekine. Taip pat ir paralimpinėse žaidynse.

Tokį sprendimą rusai apskundė CAS, kuris šiandien, ketvirtadienį, nuosprendį paliko dalinai galioti. Vietoj ketverių metų teismas paliko galioti diskvalifikaciją ateinantiems dviems metams. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, sportininkai abejose žaidynėse negalės varžytis tik po Rusijos vėliava. Jei atletas įrodo, kad jis nėra susitepęs, išimties tvarka gali startuoti olimpiadoje po neutralia vėliava.

REKLAMA

Tas galios ir Rusijos futbolo rinktinei, kuri turėjo žaisti 2022 m. pasaulio futbolo čempionate. Pirmą kartą turnyro istorijoje ten gali varžytis sportininkai su neutralių atletų statusu.

Šis sprendimas taip pat reiškia, kad Rusija visą draudimo laikotarpį negalės organizuoti jokių tarptautinių sporto renginių. Varžybose nebus atliekamas šalies himnas, sportininkai negalės naudoti jokios su Rusija siejamos simbolikos.

Istorija prasidėjo 2016 metais, kai buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadovas Grigorijus Rodčenkovas atskleidė, kad per 2014-ųjų Žiemos olimpiadą Rusijos Sočio kurorte šalies sportininkai įsitraukė į valstybės finansuotą dopingo programą.

REKLAMA
REKLAMA

Tų metų liepą, kai buvo likusios vos dvi savaitės iki 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiados, WADA paragino uždrausti Rusijai dalyvauti tose žaidynėse.

Vis tik Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusprendė neįvesti visiško draudimo ir pareiškė, kad atskiros federacijos pačios spręs, ar leisti varžytis rusų atletams.

2017 metais TOK uždraudė Rusijos olimpiniam komitetui dalyvauti 2018-ųjų Pjongčango žiemos žaidynėse, tačiau leido „švariems“ rusų sportininkams varžytis su neutralia vėliava. Priėmus tokį sprendimą, toje olimpiadoje iš viso sudalyvavo 168 rusai.

Vėliau, 2018 metų rugsėjį, WADA, nepaisydama daugelio šalių protesto, atšaukė Rusijai taikomą draudimą, nors taip ir nesulaukė leidimo susipažinti su į dopingo skandalą įsivėlusios Maskvos laboratorijos duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija galiausiai pateikė WADA tos laboratorijos duomenis 2019 metų sausį.

Tačiau tų metų rugsėjį įvykus dar vienam netikėtam posūkiui šioje istorijoje, WADA liepė Maskvai per tris savaites paaiškinti duomenų „neatitikimus“.

Pasaulinio sporto kontrolierė pernai gruodį nusprendė ketveriems metams uždrausti rusų sportininkams rungtyniauti dėl pateiktų suklastotų duomenų, o Rusija apskundė šį sprendimą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų