47
Lietuva – Vengrija  (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Lietuvos futbolo rinktinė buvo  arti antrosios pergalės per tris dienas. Edgaro Jankausko auklėtiniai Kaune vykusiose Europos čempionato atrankos rungtynėse 2:2 sužaidė su G grupės lydere Vengrijos rinktine. Šios lygiosios kiek kelia apmaudą, kadangi po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 2:0.

47

Vis tik apmaudą gali jausti ir vengrai – pergalės atveju jie būtų užsitikrinę vietą Europos čempionate, kuris artėjančią vasarą vyks Vokietijoje. Dabar dėl šios galimybės Vengrijos futbolininkai dar turės pakovoti.

Pirmąjį įvartį puikiu smūgiu pelnė Fedoras Černychas (20 min.).

Rezultatą 36 min. padvigubino Pijus Širvys.

Antrojo kėlinio viduryje prie lietuvių vartų kilo pavojus, o už grubią pražangą teisėjas paskyrė 11 m baudinį į mūsiškių vartus.

Jį realizavo ir rezultatą sušvelnino Dominikas Szoboszlai (67 min.).

Rezultatas tapo lygus po 82 min. Barnabo Vargo galva pelnyto įvarčio.

Per likusį laiką lietuviams pavyko atsilaikyti.

Priminsime, kad šeštadienio vakarą Lietuva išvykoje 2:0 nugalėjo Bulgariją.

Lietuva atliko 4 smūgius į vartų plotą, o Vengrija – 8.

E. Jankausko vadovaujami futbolininkai su kamuoliu buvo 38 proc. rungtynių laiko. Vengrai kėlė net 10 kampinių, o lietuviai tik vieną.

Lietuvos futbolininkai prasižengė 17 kartų, o vengrai – 10.

Lietuvos futbolininkai gavo 4 geltonas korteles, o vengrai – 2.

Nors lietuviai nebeturi šansų patekti į Europos čempionatą, E. Jankausko auklėtinių žaidimas įkvepia tikėjimą ateitimi. Priminsime, kad praėjusį šeštadienį lietuviai išvykoje 2:0 nugalėjo Bulgarijos rinktinę.