13
JAV – Velsas (nuotr. SCANPIX)

FIFA Pasaulio taurėje užfiksuotos pirmosios lygios. Katare, B grupės mače, pirmadienio vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų ir Velso vienuolikės sužaidė taikiai 1:1 (1:0).

13

Mačo pradžia sėkmingesnė buvo amerikiečiams – jų atakos buvo agresyvesnės, kūrybiškesnės ir labiau akcentuotos, o pirmasis įvartis krito 36 min. Po Christiano Pulisičiaus perdavimo įvartį į Velso vartus pasiuntė Timothy Weah. Per pirmąsias 45 min. Velsas prie varžovų vartų nesukūrė nė vienos pavojingesnės atakos.

Vaizdas kardinaliai pasikeitė po didžiosios pertraukos. JAV rinktinė sąmoningai atidavė teritorinę persvarą – Velsas antrojo kėlinio pradžioje kamuolį kontroliavo net 70 proc., o prie JAV rinktinės vartų kildavo vis daugiau gaisrų.

Kurį laiką amerikiečius gelbėdavo puikus vartininko Matto Turnerio žaidimas, tačiau 80 min. suagresyvėjęs Velsas sugebėjo išprovokuoti amerikiečių pražangą baudos aikštelėje, o mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį.

82 min. rezultatą puikiu smūgiu išlygino Garethas Bale‘as. Tai buvo 41-asis valo įvartis atstovaujant savo šalies rinktinei.

JAV į vartų plotą taikliai smūgiavo vienintelį kartą, o Velsas – 3.

Kaip jau tampa įprasta šiame čempionate, prie pagrindinio rungtynių laiko buvo pridėtos net 9 papildomos žaidimo minutės, o sužaistos buvo iš viso net 101 min.

Prieš rungtynes amerikiečių futbolininkams paskambino pats JAV prezidentas Joe Bidenas.

„Treneri, išleiskite mane į aikštelę, aš pasiruošęs žaisti, – pokštaudamas pokalbį su futbolininkais pradėjo J. Bidenas. – Daugelis jus laiko „underdogais“, tačiau štai ką jum pasakysiu – mes turime komandoje žaidėjų, kurie yra geriausi pasaulyje. Žinau, kad už savo šalį ir savo šeimas atiduosite visas jėgas. Eikime ir supurtykime juos (varžovus).“

JAV prezidento kalbos klausėsi ir lietuvišką pasą turintis pagrindinis komandos vartininkas Mattas Turneris. 28-erių amerikietis lietuvišką pasą gavo 2020 m., kuomet įrodė, kad jo prosenelė buvo iš Lietuvos ir emigravo į Ameriką per Antrąjį pasaulinį karą.

Šiuo metu M. Turneris ne tik gina JAV vartus, bet ir yra Londono„Arsenal“ klubo vartininkas.

JAV rinktinė i nuolatinė Pasaulio taurės dalyvė, tuo metu Velsui yra pirmasis pasaulio čempionatas nuo 1958 m.

B grupėje taip pat rungtyniauja Anglija ir Iranas.