11
Nyderlandai – Senegalas (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio taurė: Nyderlandai rungtynių pabaigoje nokautavo Senegalą

Ryškėja nauja čempionato tendencija

Pirmąją pergalę Pasaulio taurėje pasiekė į futbolo elitą sugrįžę Nyderlandai. A grupės rungtynėse Katare Louiso van Gaalo auklėtiniai pačioje rungtynių pabaigoje 2:0 (0:0) palaužė Senegalą.

11

Visų rungtynių metu vyko lygių varžovų akistata, o abu įvarčiai sukrito mačo pabaigoje. 85 min. po smūgio galva pirmąjį įvartį pelnė Cody Gakpo, o genialų perdavimą greitoje atakoje atliko Frenkie de Jongas.

Devintą pridėto laiko minutę Davy Klaassenas prie atšokusio kamuolio atsidūrė pirmas ir padvigubino rezultatą.

Senegalas rimtnesio varžovų vartų šturmo surengti nesugebėjo.

Senegalas į vartų plotą atliko 4 smūgius, Nyderlandai – 3.

Nyderlandai kamuolį kontroliavo 55 proc. ir prie varžovų vartų kėlė 7 kampinius (Senegalas – 6).

Ryškėja ir nauja čempionato tendencija. Nors ypatingų stabdymų nebuvo, rungtynių pabaigoje mačo arbitras nusprendė pridėti net 8 minutes, o iš viso buvo sužaistos net 11.

Ankstesnėse pirmadienio rungtynėse tarp Anglijos ir Irano rinktinių antrajame kėlinyje buvo pridėtos net 10 minučių, nors ypatingų stabdymų antroje mačo pusėje nebuvo, o dvikovos nugalėtojas nekėlė jokių abejonių.

Panašu, kad FIFA Pasaulio taurėje Katare ir toliau matysime žymiai daugiau pridėto laiko minučių – tokias instrukcijas teisėjas davė FIFA teisėjų vadovas Pierluigi Collina.

Rungtynių metu stadione buvo matoma daug laisvų vietų, o nemaža dalis žiūrovų stadioną paliko dar nesibaigus mačui.

A grupėje taip pat varžosi Kataras ir Ekvadoras.