Lietuvos futbolo sirgalių viltys išvysti Kauno FBK „Kauno“ žaidėjus kovojančius pagrindiniame UEFA Čempionų lygos turnyre vis dar gyvos. Kauniečiai namuose po atkaklios kovos 2:1 įveikė Glazgo „Rangers“ ekipą ir pateko į trečiąjį etapą.

Nors po pirmosios dvikovos, kuri Škotijoje baigėsi be įvarčių, kiekvienos klaidos kaina buvo labai didelė, mačas pilnutėliame Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione prasidėjo aktyviai. Jau pirmosiomis minutėmis škotai neišnaudojo puikios progos, vėliau jie irgi turėjo iniciatyvą, bet kauniečiai sėkmingai atsimušinėjo.

Vis tik lyg iš kibiro pliaupiant lietui 33-ą minutę pirmąjį įvartį įmušė svečiai, kai po „Kauno“ gynėjų ir vartininko klaidos pasižymėjo Kevinas Thomsonas. Tiesa, nepalankių oro sąlygų neišsigandusių gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui Nerijus Radžius įspūdingu tolimu baudos smūgiu rezultatą išlygino dar pirmojo kėlinio pabaigoje - 43-čią minutę.

Įkvėpti N. Radžiaus įvarčio visą antrąjį kėlinį aktyviesni buvo „Kauno“ futbolininkai, tačiau jiems vis pritrūkdavo sėkmės - Marius Činikas kamuolį sukirto į virpstą. Vis dėlto rungtynių pabaigoje mūsiškiams šyptelėjo fortūna ir 87-ą minutę po kampinio pasižymėjo Linas Pilibaitis, išplėšęs istorinę pergalę.

Priminsime, kad FBK „Kaunui“ trečiajame UEFA Čempionų lygos etape tikriausiai teks suremti ginklus su danų „Aalborg“ klubu, kuris pirmoje dvikovoje be vargo net 5:0 sudorojo FK „Modrica“ vienuolikę iš Bosnijos.

Beje, šio mėnesio pradžioje Tarptautinės futbolo istorijos ir statistikos federacijos (IFFHS) paskelbtame naujajame pasaulio klubų reitinge Glazgo „Rangers“ užima antrąją vietą ir pagal turimus taškus nusileidžia tik „Manchester United“ klubui. Tuo tarpu Kauno FBK „Kaunas“ kol kas yra priverstas tenkintis kuklia 138-ąją vieta, tačiau, kaip parodė rungtynės, mūsiškiai yra kur kas stipresni.