Favoritė link aukso skriejo gerindama pasaulio rekordą

Varžybų įrašas

Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse medalius dalinosi moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1 000 m rungties dalyviai. Kaip įprasta, trumpajame take netrūko dramos, kritimų ir diskvalifikacijų.

Įspūdingą sportinę formą demonstravusi 24-erių olandė Suzanne Schulting jau pirmajame ketvirtfinalio čiuožime pagerino pasaulio rekordą, finišuodama per 1 min. 26.514 sek. Vėliau ji laimėjo ir pusfinalio čiuožimą, tad finalą pasitiko kaip pagrindinė favoritė.

Kovoje dėl aukso S. Schulting sulaukė rimto korėjietės Minjeong Choi iššūkio. Prieš pat finišą jas skyrė tik keliolika centimetrų. Sportininkės prieš finišą neišvengė ir kontakto, bet olandė dėl savo judesio diskvalifikuota nebuvo. S. Schulting finišavo per 1 min. 28.391 sek. ir vos 0.052 sek. aplenkė M. Choi.

S. Schulting apgynė 2018 m. Pjongčange iškovotą čempionės titulą. Olandė tuo pačiu pridėjo auksą prie Pekine jau laimėto sidabro 500 m sprinte.

Dramą finale išgyveno dukart olimpinė čempionė italė Arianna Fontana. Kiek anksčiau 500 m sprinte auksą iškovojusi italė pretendavo bent jau į bronzą, tačiau prieš finišą susidūrė su amerikiete Kristen Santos ir krito. Teisėjai po lenktynių nusprendė, kad dėl kontakto buvo kalta A. Fontanta ir ją diskvalifikavo.

Tiesa, teisėjų sprendimas K. Santos tapo menka paguoda, nes tai nepakėlė jos iš 4-os vietos, o iš šio incidento daugiausiai išlošė belgė Hanne Desmet. 2021 m. pasaulio vicečempionė pelnė bronzą, iškovodama pirmąjį olimpinį medalį per karjerą.