Fantastiškas savaitgalio finišas: istorinį Meilutytės plaukimą vainikavo dar vienas aukso medalis!

Meilutytė pagerino Europos rekordą, Rapšys savo finale liko ketvirtas

Rūta Meilutytė FINA Pasaulio taurės etape iškovojo antrąjį aukso medalį. Lietuvos sportininkė Berlyne triumfavo 50 m krūtine rungtyje.

R. Meilutytė distanciją nuplaukė per 28.60 sek. ir net 0.21 sek. pagerino sau priklausiusį Europos rekordą! Ji pasiekė antrą geriausią rezultatą rungties istorijoje ir buvo vos per 0.04 sek. nuo pasaulio rekordo, kuris priklauso jamaikietei Aliai Atkinson (28.56).

Po finišo R.Meilutytė buvo paklausta, ar tikėjosi tokio įspūdingo rezultato, ir visus prajuokino savo atsakymu: „Hmm... Na, taip (juokiasi – aut. past.)“.

Vėliau lietuvė pažymėjo, kad rekordų nesivaiko ir tiesiog mėgaujasi plaukimu.

Antra finišavo švedė Sophie Hansson (29.84). Trečia buvo Anastasia Gorbenko (30.03) iš Izraelio.

Priminsime, kad šį savaitgalį R. Meilutytė taip pat triumfavo 100 m krūtine plaukimo rungtyje.

200 m plaukime laisvuoju stiliumi medalių kolekcijos nepavyko papildyti Danui Rapšiui. Jis finalą baigė 4-as (1:42.54).

Pirmą distancijos pusę lietuvis plaukė 5-as, vėliau pakilo į 4-ą poziciją, o paskutiniuose metruose „gaudė“ amerikietį Kieraną Smithą (1:42.30), deja, lietuviui iki bronzos pritrūko 0.24 sek.

Nugalėjo Matthew Satesas (1:40.88) iš Pietų Afrikos Respublikos. Antras buvo australas Kyle‘as Chalmersas (1:41.09).

D. Rapšys šiame Pasaulio taurės etape iškovojo du bronzos medalius 400 m plaukime laisvuoju stiliumi ir 200 m kompleksiniame plaukime.

Andrius Šidlauskas 200 m plaukimo krūtine finale užėmė 6-ą vietą (2:08.98). Pirmą distancijos pusę lietuvis įveikė 5-as, bet tada jį aplenkė daug jėgų finišui pasilikęs amerikietis Nicas Finkas (2:05.74).

Likus 100 m amerikietis dar buvo 6-as, likus 50 m – 5-as, o finišo sienelę palietė pirmas! N.Finkas vos 0.01 sek. aplenkė vietinių sirgalių numylėtinį vokietį Marco Kochą (2:05.75). Trečias buvo lenkas Dawidas Wiekiera (2:06.66).

Lietuvos atstovai Berlyne iš viso iškovojo 4 medalius.