• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN 1 SUI 3
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP 3 CRO 0
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA 2 ALB 1
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL 1 NED 2
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO 1 DEN 1
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB 0 ENG 1
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU 3 UKR 0
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL 0 SVK 1
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT 0 FRA 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR 3 GEO 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR 2 CZE 1
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO 2 ALB 2
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER 2 HUN 0
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO 1 SUI 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 15:40
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 18:40
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 21:40
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 15:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 18:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 21:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 15:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 18:40
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 21:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 18:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 18:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 21:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 21:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 18:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 18:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 21:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2024 m. Europos futbolo čempionatas startuoja jau birželio 14 dieną. Dėl titulo kovas grupių etape iš viso pradės 24-os skirtingų šalių rinktinės ir kiekviena iš jų žada stengtis sukurti kuo gražesnį futbolo spektaklį.

2024 m. Europos futbolo čempionatas startuoja jau birželio 14 dieną. Dėl titulo kovas grupių etape iš viso pradės 24-os skirtingų šalių rinktinės ir kiekviena iš jų žada stengtis sukurti kuo gražesnį futbolo spektaklį.

REKLAMA

Futbolo spektaklius dienomis ir pavakariais galėsite stebėti per kanalą TV6, o vakarais – ir per TV3. Tuo tarpu portalo tv3.lt skaitytojai vienoje vietoje bus kviečiami tiesiogiai išvysti visas 51 rungtynes, kurios birželio 14 startuos Miunchene, o finalinė dvikova įvyks liepos 14 dieną Berlyne.

Portalas Tv3.lt siūlo skaitytojams apžvelgti UEFA Euro 2024 grupes. Jūsų dėmesiui – C ir D grupių apžvalgos, kuriose išvysime čempionato favoritėmis įvardijamas Angliją bei Prancūziją.

C grupė

Slovėnija

FIFA reitingas: 57 vieta

Komandos žvaigždės: Janas Oblakas, Benjaminas Šeško

Treneris: Matjažas Kekas

Vieta 2020 m. Europos čempionate: nežaidė

Slovėnija atrankos varžybose tik dukart pralaimėjo ir užėmė antrąją vietą grupėje, o UEFA Euro 2024 šiai šaliai bus pirmasis didelis turnyras po 2010 m. pasaulio čempionato.

REKLAMA
REKLAMA

Slovėnai neturi didelio žvaigždžių sąrašo, tačiau keli žaidėjai apie kuriuos garsiai kalbama Europoje čia yra.

Bene geriausiai jau kurį laiką Slovėnų rinktinėje žinomas yra Madrido „Atletico“ vartininkas ir Slovėnijos rinktinės kapitonas Janas Oblakas. Jis ruošiasi pirmajam svarbiam turnyrui už savo šalį nuo 2012 m., kai debiutavo tarptautinėje arenoje.

REKLAMA

Vis tik vartų sargas tiesiog saugos vartus nuo varžovų atakų, tad pačių varžovų akys daugiausia kryps ne į jį, bet į kitą slovėną –„RB Leipzig“ komandai atstovaujantį puolėją Benjaminą Šeško.

20-metis puolėjas laikomas vienu karščiausių jaunųjų puolėjų žemyne ir dabar yra siejamas su didžiausiais Europos klubais. Šis čempionatas yra šansas dar labiau pasikelti savo vertę, tad bet kuriems Slovėnijos varžovams prieš tokį puolėją lengva nebus.

REKLAMA
REKLAMA

Kitose aikštės zonose daug tikimasi iš Tomi Hovato ir Jano Gorenco Stankovičiaus, kurie su „Sturm Graz“ klubu Austrijoje nukarūnavo ilgai šioje lygoje dominavusią „RB Salzburg“ komandą.

Nors B. Šeško iki šiol vedė komandos puolimą į priekį, kyla rizika atsižvelgus į tai, kiek daug Slovėnija tikisi iš 21-erių metų žaidėjo, žaidžiančio savo pirmąjį rimtą turnyrą, Ant jaunuolio pečių užkrauta didžiulė atsakomybė. Slovėnai įdomi komanda, bet iki kito etapo turėtų pritrūkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Danija

FIFA reitingas: 21 vieta

Komandos žvaigždės: Rasmusas Hojlundas, Christianas Eriksenas, Simonas Kjaeras

Treneris: Kasperas Hjulmandas

Vieta 2020 m. Europos čempionate: iškrito pusfinalyje

Danija UEFA Euro 2020 iškrito tik pusfinalyje, kai ją įveikė Anglija, tad puikiai žino, ką tokiame turnyre reiškia eiti toli. Be to 1992 m. ji buvo ir laimėjusi šį čempionatą.

Į šių metų čempionatą danai pateko kaip savo atrankos grupės nugalėtojai, tad ir jų forma bei žaidimas toliau išlieka geri.

REKLAMA

Ekspertai kaip vieną komandos lyderių regi saugą Christianą Erikseną, kuris tęsia karjerą atsigavęs po vos mirtimi nepasibaigusio įvykio, kai 2021 m. „Parken“ stadione, Europos čempionate vykusiose rungtynėse su Suomija jam sustojo širdis.

Nors jis nėra toks žaidėjas, koks buvo prieš šį įvykį, manoma, kad jam ir vėl teks užduotis rūpintis Danijos rinktinės įvarčiais, taip pat jis bus vienas iš pagrindinių kūrybinių šaltinių, iš kurių bus kamuoliu aprūpinami tokie žaidėjai kaip jaunasis puolėjas Rasmusas Hojlundas.

REKLAMA

Danijos strategui reikės, kad tokie žaidėjai kaip R. Hojlundas, A. Christensenas ar K. Schmeichelis demonstruotų puikius rezultatus. Tačiau tuo pačiu norint eiti toli, reikia, kad gerai turnyrą sužaistų ir vienas iš komandos veteranų. 

Danijos rinktinė yra suburta iš žaidėjų, kurie puikiai vienas kitą pažįsta ir ne vienerius metus žaidžia kartu. Tai itin pasireiškia gynybos ir saugų linijose. 

Serbija

FIFA reitingas: 33 vieta

Komandos žvaigždės: Aleksandras Mitrovičius

Treneris: Draganas Stojkovičius

Vieta 2020 m. Europos čempionate: nežaidė

Serbijai po Jugoslavijos iširimo bei išsiskyrimo su Juodkalnija, tai bus pirmasis Europos čempionato grupių etapas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Serbijoje dedamos didelės viltys, kad pavyks iškopti ir į aštuntfinalį, mat grupė tikrai įveikiama, o aštuntfinalyje dar žais ir keturios geriausios trečiąsias vietas grupėse užėmusios komandos.

Šioje rinktinėje netrūksta garsių žaidėjų, žaidusių aukščiausio lygio klubuose. Prie veteranų prisidėjo ir Dušanas Vlahovičius bei Luka Jovičius, kurie rinktinėje taip pat vaidina svarbų vaidmenį.

Į priekį ves puolėjas Aleksandras Mitrovičius, kuris pastaraisiais sezonais buvo viena didžiausių Anglijos „Premier“ lygos grėsmių, per kiek daugiau nei šešis sezonus Anglijos aukščiausioje lygoje įmušęs beveik 50 įvarčių.

REKLAMA

Šį sezoną A. Mitrovičius žaidė Saudo Arabijos Pro lygos „Al-Hilal“ komandoje, kur dar labiau suklestėjo ir įmušė 28 įvarčius per tiek pat rungtynių, tad jo forma dabar dar geresnė.

Tarptautiniu lygmeniu jis buvo savo komandos lyderiu nuo pat debiuto 2013 m., iš viso įmušė 57 įvarčius per 89 rungtynes ir yra visų laikų savo šalies įvarčių rekordininkas.

Serbija taip pat yra aukšta komanda. Pastaruoju metu jie būdavo aukščiausi turnyruose, kuriuose jie dalyvavo, o standartinėse situacijose jie bus itin pavojingi.

REKLAMA

Neabejojama, kad su savo mentalitetu ir užsispyrimu, serbai gali būti „kietu riešutu“ net ir anglams. 

Anglija

FIFA reitingas: 4 vieta

Komandos žvaigždės: Jude‘as Bellinghamas, Philas Fodenas, Harry Kane‘as

Treneris: Garethas Southgate‘as

Vieta 2020 m. Europos čempionate: antra

Ar šie metai jau yra tie metai? Ar futbolas grįš namo? Tai – klausimai kurie vis garsiau keliami Anglijoje, o tuo labiau, kai ši komanda laikoma viso turnyro favorite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Strategas Garethas Southgate'as žino, kad jei liepos 14 d. „Trys liūtai“ nekels trofėjaus, jis tikriausiai liks be darbo.

Ir kaip negausi didelio spaudimo, kai puolimo smaigalyje žaidžia jaunosios kartos pasaulinės žvaigždės tokios kaip „Man city“ atstovaujantis Philas Fodenas ir Madrido „Real“ žaidėjas Jude'as Bellinghamas, o siekti titulo taip pat pasiruošęs ir rezultatyviausias visų laikų Anglijos puolėjas iš Miuncheno „Bayern“ Harry Kane‘as.

REKLAMA

O kur dar tokie Londono „Arsenal“ žaidėjai kaip Declanas Rice‘as ar Bukayo Saka.

Galbūt kiek silpnesne anglų vieta dabar įvardijama gynyba, tačiau ir ten bus pilna žvaigdžių tokių kaip „Manchester United“ žaidėjas Luke Shaw ar „Newcastle United“ atstovaujantis Kieranas Trippieras.

Atrankoje Anglija su 20 taškų užėmė pirmąją vietą savo grupėje ir aplenkė 14 taškų turėjusią Italiją. Kol kas anglai žino, kas yra pergalių skonis, bet čempionate viskas prasideda iš naujo. Esminis dalykas – kaip pavyks susitvarkyti su milžinišku spaudimu.

REKLAMA

Nes sudėtis puiki ir yra visko, ko reikia pasiekti taip ilgai lauktai pergalei.

D grupė

Nyderlandai

FIFA reitingas: 7 vieta

Komandos žvaigždės: Virgilas van Dijk, Xavi Simonsas, Frenkie de Jongas

Treneris: Ronaldas Koemanas

Vieta 2020 m. Europos čempionate: iškrito aštuntfinalyje

Šią vasarą Nyderlandai sieks užglaistyti skaudžią patirtį praėjusiame Europos čempionate, kai iš turnyro pasitraukė jau aštuntfinalyje nusileidę čekams.

Grupė šį kart – ne iš lengvųjų, mat čia žais turnyro favoritai prancūzai. Tačiau Nyderlandai nestokoja pasitikėjimo ir tikisi šiame čempionate nuveikti labai daug.

REKLAMA
REKLAMA

Kas Nyderlandų rinktinėje bus svarbiausi žaidėjai? Visų pirma, patyręs gynėjas, „Liverpool“ žaidėjas Virgilas van Dijkas, kuris ryšės ir kapitono raištį. Taip pat tuo lyderiu turėjo būti „Barcelona“ klubo žvaigždė Frenkie de Jongas. Vis tik visai neseniai buvo paskelbta, kad saugas dėl traumos čempionatą praleis.

Dabar viena svarbiausių figūrų, ko gero, bus jaunasis saugas Xavi Simonsas, sužaidęs puikų sezoną „RB Leipzig“ klube. 21-erių jaunuolis priskiriamas prie didžiausių jaunosios kartos talentų ir šią vasarą Nyderlandų rinktinėje jam teks užduotis būti pagrindiniu komandos kūrėju.

Jei X. Simonas susiderins su patyrusiu Madrido „Atletico“ atstovaujančiu puolėju Memphiu Depay‘umi, o gynėjai irgi tinkamai atliks savo darbą, Nyderlandai iš ties gali nuveikti labai daug.

Nyderlandai tikrai turi gana gerai subalansuotą sudėtį. Nors F. de Jongo netektis jausis, bet jie yra patyrusi komanda, turinti gerą gynybą ir pavojingus kraštinius žaidėjus.

Prancūzija

FIFA reitingas: 2 vieta

Komandos žvaigždės: Kylianas Mbappe, Ousmane'as Dembele, Antoine‘as Griezmanne‘as

Treneris: Didier Deschamps

Vieta 2020 m. Europos čempionate: iškrito aštuntfinalyje

Stratego Didier Deschampso vadovaujama komanda yra viena iš turnyro favoričių, kuri kartu su Anglija įvardijama kaip daugiausia šansų kelti taurę į viršų turinti komanda.

REKLAMA

Prancūzai gėdingai UEFA Euro 2020 pasitraukė jau aštunfinalyje, kur buvo nusileista šveicarams. Kita vertus, tai tikrai nėra komanda, į kurią reikėtų žiūrėti lengvabūdiškai žinant tai, kad 2018 m. jie tapo pasaulio čempionais, o 2022 m. žaidė finale.

Be jokios abejonės, kad daugiausia vilčių prancūzai dės į savo pagrindinę žvaigždę, 25-erių Kylianą Mbappe, kuris puolime bet kurios komandos gynėjams yra milžiniškas galvos skausmas.

2022 m. Katare vykusiame pasaulio čempionate jis laimėjo „Auksinį batelį“, kaip rezultatyviausias žaidėjas.

Kitą sezoną futbolininkas prisijungs prie Madrido „Real“, todėl jau dabar norės užsimotyvuoti bei kuo geriau žengti į naują karjeros etapą.

O kas jei jam sunkiau seksis rasti žaidimą? Ne bėda, nes komandoje bus tokie patyrę žaidėjai kaip Madrido „Atletico“ žvaigždė Antoine‘as Griezmannas ar „Paris Saint-Germain“ atstovaujantis Osmane Dembele.

Gynybą cementuos tokie žinomi žaidėjai kaip Benjaminas Pavardas (Miuncheno „Bayern“), Williamas Saliba (Londono „Arsenal“) ir kiti.

Į komandą netikėtai sugrįžo N‘Golo Kante, bet joje nebus suspenduoto Paulo Pogba. Madrido „Real“ duetas Aurelienas Tchouameni ir Eduardo Camavinga turėtų užkurti puolimą.

Prancūzijos tikslai – tik aukščiausi, bet jiems kaip ir anglams, teks tvarkytis su milžinišku spaudimu.

REKLAMA

Lenkija

FIFA reitingas: 28 vieta

Komandos žvaigždės: Robertas Lewandowski, Piotras Zielinski

Treneris: Michalas Probierzas

Vieta 2020 m. Europos čempionate: iškrito grupių etape

Lenkijos sirgaliai atsargiai deda viltis į savo šalies nacionalinę komandą, kadangi ir kelias į UEFA Euro 2024 buvo nelengvas. Lenkija tik per plauką užsitikrino vietą šios vasaros turnyre.

Tiesa ta, kad vsržovai dažnai net nežino, ko tikėtis iš Lenkijos, kadangi ji savo komandoje turi daug įdomių jaunų talentų, o kartu su jais žaidžia kelios labai patyrusios asmenybės iš penkių geriausių Europos lygų, įskaitant net tris Anglijos „Premier“ lygos žaidėjus.

Grupė – ne iš lengvųjų, tačiau kaip nebūsi nusiteikęs patriukšmauti, kai savo greotse turi tokį žaidėją kaip Robertas Lewandowski, kuris ir toliau įvarčius šį sezoną sėkmingai štampavo atstovaudamas „Barcelona“ ekipai.

Dėmesį atkreipti reikės ir į „Southampton“ atstovaujantį gynėją Janą Bednareką, kurio puikus gynybinis žaidimas jau pelnęs daugelio pagyras.

Dar daugiau dėmesio turėtų sulaukti „Napoli“ saugas Piotras Zielinskis, kuris sužaidė puikų sezoną ir padėjo savo klubui iškovoti Italijos „Serie A“ titulą.

Dar pridėkime Londono „Arsenal“ žaidėją Jakubą Kiwiorą ir „Brighton“ žaidėją Jakubą Moderą ir turime išties įdomią sudėtį.

REKLAMA

Lenkų didžiuosiuose turnyruose sėkmė nelydi, jie dažniausiai iškrenta dar grupių etape arba pirmajame atkrintamųjų etape. Lenkų sirgaliai tikrai tikėsis, kad šįkart viskas bus kitaip.

Austrija

FIFA reitingas: 25 vieta

Komandos žvaigždės: Marcelas Sabitzeras, Marko Arnautovičius

Treneris: Ralfas Rangnickas

Vieta 2020 m. Europos čempionate: iškrito aštuntfinalyje

Austrai yra vienas iš čempionato „Juodųjų arkliukų“. Taip sako dauguma futbolo ekspertų. Kodėl? Nes pastaruoju metu demonstruoja itin brandų žaidimą su kuriuo geba pakutenti padus net ir pačioms didžiausioms rinktinėms.

Nors Austrijai dėl traumos nepadės rinktinės žvaigždė Davidas Alaba, austrai vis tiek turi labai gerų žaidėjų, kuriais bus galima pasitikėti.

Vienas tokių – Dortmundo „Borussia“ saugas Marcelis Sabitzeris, kuris į rinktinę atvyksta po įspūdingo sezono, kai jo komanda pateko į Čempionų lygos finalą.

Solidumo įneš ir patyręs, 35-erių Milano „Inter“ puolėjas Marko Arnautovičius, kuriam tai gali būti paskutinis didysis turnyras Austrijos gretose. Dar reikia nepamiršti ir atrankoje svarbia figūra buvusio „RB Leipzig“ žaidėjo Christopho Baumgartnerio ar „SC Freiburg“ atstovaujančio Michaelio Gregoritscho.

Visi jie geba kurti progas bei mušti įvarčius, tad Austrijai puolime pasirinkimo tikrai netruks.

Austrijos rinktinė atrankoje savo grupėje užėmė antrąją vietą, tik tašku atsilikdami nuo lyderės Belgijos.

R. Rangnicko aulėtiniai surinko 19 taškų iš 24 galimų, įmušė net 17 įvarčių ir praleido tik septynis. Tad ko daugiau reikia, kad suprasti, jog austrai į čempionatą atvyks tikrai ne tik pasivaikščioti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų